nga AgroWeb më 4 Dhjetor, 2017

Bukë e Ngrohtë Misri me Shëllirë Nga Sofra Shqiptare

Shumë e dashur në tryezat tona, si një ndër gatimet më të vjetra, tradicionale shqiptare, buka e misrit mbetet mes ushqimeve më të preferuara ashtu si dikur, edhe sot. Vërtet buka e misrit është një recetë e njohur tipike shqiptare. Shija e saj ndër vite ka magjepsur turistët e huaj që vizitojnë vendin tonë, nga […]

nga AgroWeb më 4 Dhjetor, 2017

Boza, vlerat dhe historia e origjinës shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk do të ishte e plotë pa përmendur Haxhi Sadikun, shqiptarin që ngriti një dyqan të famshëm të prodhimit të bozës në Stamboll në vitin 1876. Dyqani “Vefa Bozacisi” ndodhet akoma aty […]

nga AgroWeb më 3 Nëntor, 2017

Çaji i Mustaqeve të Misrit – Vlerat dhe Si Përdoret

Shqiptarët i kanë përdorur për shumë kohë mustaqet e misrit, për shkak të vlerave të shumta shëndetësore që ato kanë. Fijet e holla të mustaqeve të misrit janë të pasura me antioksidantë dhe ushqyes siç janë kaliumi, kalciumi, vitaminat B2, C dhe K. Mustaqet e misrit, sipas të dhënave të AgroWeb.org, përmbajnë proteina, karbohidrate, minerale, […]

nga AgroWeb më 25 Tetor, 2017

Misra Avullues Për Uljen e Tensionit të Gjakut

Misri është padyshim një nga drithërat më të dashura për shqiptarët. Edhe për pak kohë do të kemi misra të pjekur trotuarëve të qytetit. Por përveç traditës së hershme të konsumit të misrave, AgroWeb.org ju fton të zbuloni fakte krejt interesante lidhur me të mirat e këtij drithi që ndihmon në uljen e një nga […]

nga AgroWeb më 29 Shtator, 2017

Mustaqet e Misrit Shqiptar – Më të Kërkuarat nga Italia dhe Gjermania

Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur mustaqet e misrit që në lashtësi, sepse kanë besuar fort se këto fije të holla, në dukje të rëndomta, kanë aftësi të mëdha shëruese. Edhe Shqipëria ka qenë pjesë e këtyre qytetërimeve me nuhatje të mirë ndaj produkteve të veçanta me vlera mjekësore dhe shëruese. Shqiptarët i kanë përdorur […]