nga AgroWeb më 10 Tetor, 2017

Kivi i Thatë, Burim Hekuri dhe Kalciumi

Kivi i ëmbël dhe plot lëng mund të mos jetë gjithnjë praktik për ruajtje afatgjatë apo për konsum të thjeshtë dhe të menjëhershëm por kjo nuk do të thotë që këtë frut nuk mund ta përshtasni sipas nevojave tuaja. Nëse ju pëlqen ky frut, atëherë merrni në konsideratë kivin e thatë si një alternativë e […]

nga AgroWeb më 6 Tetor, 2017

Prevedeja e Boronicës, Receta e Ëmbël

Gjatë dimrit, amvisat shqiptare e përdorin shurupin e prevedesë për të kuruar të ftohtin, gripin dhe kollën. Prevedeja është një nga recetat më unike që nënat shqiptare na kanë servirur. Prevedeja e thanës, kumbullës dhe ftoit janë të famshme për shijen magjike dhe vlerat kuruese. Gjatë dimrit, amvisat shqiptare e përdorin shurupin e prevedesë për […]

nga AgroWeb më 5 Tetor, 2017

Glikoja e Mrekullueshme e Pjeprit Në Kushtet e Shtëpisë

Pjepri është nga ato fruta të cilave e ke të pamundur t’u rezistosh. Pjepri veç shijimit gjatë verës, ka edhe mënyrat për t’u ruajtur më gjatë për konsum si reçeli apo glikoja, në ditët e vjeshtës dhe dimrit. Me disa rekomandime të AgroWeb.org do të mësoni se si ta shfrytëzoni mirësinë e pjeprit në përgatitjen […]

nga AgroWeb më 29 Shtator, 2017

Lëngu i Gjetheve të Mollës, Farmacia në Shtëpi

Shumë sëmundje dhe probleme shëndetsore mund të kurohen nga Lëngu i Gjetheve Të Mollës. “Një mollë në ditë dhe i thua mjekut ik,” thotë një nga shprehjet popullore që kemi dëgjuar më shpesh. Por nuk është vetëm molla ajo që ka kaq përfitime të mira. Edhe gjethet e saj janë të pasura me shumë fibër, […]

nga AgroWeb më 28 Shtator, 2017

Bajamet e Njoma Shqiptare – Arrorët e Fëmijërisë

Shqipëria është një vend i bekuar me një prodhimtari të lartë të bajameve që arrijnë të plotësojnë kërkesat e tregut vendas. Banorët e zonave ku rriten këto arrorë, e njohin mirë shijen dhe aromën fantastike të bajameve të njoma. Koha kur mund të përfitoni prej bajameve të njoma është e kufizuar. Shtresa e jashtme e […]

nga AgroWeb më 27 Shtator, 2017

Domatet Turshi, Xhevahiri i Kuzhinës Shqiptare

Domatet turshi janë pjesë e çmuar e kuzhinës tradicionale të Shqipërisë. Përgatitja e tyre kërkon kohë, zemër dhe përkushtim nga amvistat shqiptare. Ato njihen zakonisht si “zahire” dhe zakonisht përgatiten gjatë verës për t’u bërë gati dhe konsumuar në dimër. Të bërit turshi nëpërmjet fermentimit me shëllirë ose uthull është një teknikë e mirë e […]

nga AgroWeb më 26 Shtator, 2017

Lëngu i Hudhrës, Sekreti i Shëndetit të Mirë

Lëngu i hudhrës është i jashtëzakonshëm për mbrojtjen e imunitetit dhe parandalimin e sëmundjeve kronike.   Ka njerëz që bëjnë be e rrufe kundër pirjes së lëngut të pastër të hudhrës. Por pa dyshim me të lexuar përfitimet e pamohueshme të kësaj pije unike, do të ndryshojnë mendje. Lëngu i hudhrës nxirret duke shtypur ose […]

nga AgroWeb më 25 Shtator, 2017

Lëngu i Mentes, Ideal për Frymëmarrjen

Lëngu i mentes rradhitet në listën e pijeve më të shëndetshme në botë. Ky lëng është shumë i shijshëm dhe aspak i mundimshëm në përgatitje. Vlerat shëndetësore që përcjell lëngu i mentes janë të njëjtat me ato të gjetheve. Rrjedhimisht, ky lëng mund të përshkruhet shumë mirë si ideal. Gjethet e mentes janë shumë të […]

nga AgroWeb më 20 Gusht, 2017

Të Pushosh në Freskinë e Alpeve Shqiptare

Shqipëria është një nga vendet më malore në Evropë. 70% e territorit të vendit është malor. Peisazhi që ofrojnë malet shtatlartë është nga ata që të lë pa frymë dhe i rrallë në të gjithë botën. Luginat e vendit tonë kompozojnë një mozaik të bukur pyjesh, lëndinash, kullotash e lumenjsh që rrethohen nga majat e […]

nga AgroWeb më 19 Gusht, 2017

4 Përfitimet e Rëndësishme të të Notuarit në Det

Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodhën në termin ‘Thalassotherapy’ ‘Terapia e Ujit të Kripur’ që përmendej gjërësisht nga Hipokrati. Grekët e lashtë kishin një vlerësim të lartë për përfitimet shëndetsore dhe ato të bukurisë që vijnë nga ky ujë i pasur me […]

nga AgroWeb më 13 Gusht, 2017

Kastraveci, Freskia e Tokës Shqiptare

Kastraveci është një nga perimet më të shijshme të stinës. Prodhimet shqiptare mbeten më të mirat të ofruara në tregjet e fruta perimeve në vend. Fermerët tanë tregojnë kujdes të veçantë në kultivimin e kastravecit që falë vlerave ushqimore është kthyer në një produkt me famë në tregjet evropiane. Kastraveci shqiptar është një nga produktet […]