nga AgroWeb më 17 Nëntor, 2017

Supa e Artë e Kungullit – Receta Plot Shije dhe Pasion

Cilado qoftë koha e vitit – kungulli është një perime krejt e mrekullueshme dhe për më tepër është baza e një supe krejt shijeplotë me të cilën mund të krenoheni në kuzhinë. Më poshtë do të mësoni një recetë fantastike për supën e kungullit, por së pari mësoni disa vlera të saj Vlerat shëndetësore Përmirëson […]

nga AgroWeb më 24 Tetor, 2017

Sangria e Ngrohtë, Kur Frutat dhe Erëzat Ndezin Mbrëmjet e Vjeshtës

Sangria është një nga pijet më të dashura të vjeshtës E ngrohtë, plot erëza dhe aromatike, kjo pije është gjithçka të nevojitet në një mbrëmje tipike të kësaj stine të bukur. Sangria është një pije me origjinë nga Portugalia dhe Spanja që mori emrin në shekullin e 18-të. Emri ‘sangria’ mendohet të jetë huazuar nga […]

nga AgroWeb më 20 Tetor, 2017

Si Të Thani Pjeshkët në Kushtet e Shtëpisë

Pjeshkët mund t’i gjejmë akoma në treg fatmirësisht. Por nëse dëshironi që të shijoni mirësinë e tyre përgjatë gjithë vitit, atëherë mënyra më e mirë është tharja. Në këtë variant, frutat janë të ëmbla dhe të shijshme dhe kombinohen mjaft mirë me tërshërën dhe ëmbëlsira të tjera. Tharja e pjeshkës është një proces mjaft i […]

nga AgroWeb më 12 Tetor, 2017

Limona Turshi – Tradita e Shijes Plot Vlera

Kjo recetë ju ndihmon të merrni një sasi të shëndetshme të mineraleve si hekuri, bakri, kaliumi dhe kalciumi Nëse ka një recetë gatimi që ka bërë prej kohësh për vete shqiptarët janë padyshim turshitë. Nga ana tjetër, limoni është sigurisht mbreti i çdo kuzhine. Nuk mungon në asnjë recetë të shijshme apo të ëmbël. Ai u […]