nga AgroWeb më 20 Nëntor, 2017

Kajota – Vlerat e rralla të perimes dardhë

A keni vënë re në tregjet shqiptare një perime të re që ngjan si një dardhë por ka shijen e kungullit? Kjo perime mban emrin Kajota, por ndryshe njihet edhe si perimja dardhë. Kjo perime është pjesë e familjes botanike që përfshin edhe trangullin dhe kungujt. Bima e kësaj perimeje kërkon një tokë të lagësht […]

nga AgroWeb më 17 Nëntor, 2017

Vlerat Unike të Uthullës së Shegës

Shega është një frut i mrekullueshëm që ofron shumë ushqyes dhe vlera për të gjithë dashamirësit e saj. Ajo konsiderohet thelbësore për një ushqim të shëndetshëm dhe është pjesë e recetave të ndryshme në mbarë Shqipërinë. Fruti pëveçse i freskët konsumohet në mënyra të ndryshme siç janë lëngu, shurupi, çaji apo uthulla. Po, nga shega […]

nga AgroWeb më 17 Nëntor, 2017

Patëllxhanët e Mbushur, Receta e Shijshme nga Duart e Amvisave Shqiptare

Shija dhe vlerat e patëllxhanëve të mbushur, të pjekur në furrë është mbresëlënëse. Patëllxhanët e mbushur apo të njohur ndryshe si “Imam Ballajdi” janë pa dyshim një nga gatimet më të shijshme shqiptare. Shumë histori janë ngritur mbi prejardhjen e emrit të recetës së famshme të patëllxhanëve të mbushur-Imam Bajalldi. Edhe Shqipëria ka versionin e […]

nga AgroWeb më 16 Nëntor, 2017

Çaj Mali, Xhinxher dhe Limon – Kampionët e Vlerave

Jeni në kërkim të mënyrës së duhur për t’i dhënë forcë sistemit imunitar? Apo dëshironi të gjeni zgjidhje natyrale kundër stresit? Atëherë duhet të dini se ju duhen tri përbërës: çaj mali, xhenxhefil dhe limon. Pija e përftuar prej tyre është e shijshme, pikante dhe një nga më të mirat e stinës. Çaji me xhenxhefil […]

nga AgroWeb më 16 Nëntor, 2017

Supa me Lëngun e Kockave Për Organizëm të Fuqishëm

Supa me lëngun e kockave mbron shëndetin e trurit, forcon kockat, largon dhimbjet e kyçeve dhe pastron organizmin.   Lëngu i kockave të mishit është një nga elementët bazë të traditës shqiptare të ushqimit. Shumica prej nesh e dimë që ky lëng dhe supa e përftuar prej tij i bën shumë mirë organizmit, por njohuritë për […]

nga AgroWeb më 16 Nëntor, 2017

Arrat si ëmbëlsirë e Alpeve bujare të Shqipërisë

Pasta e arrave është një ëmbëlsirë tradicionale shqiptare megjithëse nuk është shumë popullore në vendin tonë e aq më pak në botë. AgroWeb.org ka zbuluar së fundmi se ne nuk jemi të vetmit që jemi në dijeni për ekzistencën e kësaj ëmbëlsire fantastike. Pasta e arrave e ka origjinën në vendet e Mesdheut. Ajo është […]

nga AgroWeb më 16 Nëntor, 2017

Jahnia Shqiptare, Pjata e Shijshme e Ditëve të Ftohta

Është receta e dashur që bashkon të gjitha trevat shqiptare me shijen unike dhe tradicionale të saj Pa dyshim jahnia shqiptare është ndër pjatat më të shijshme, të cilën amvisat kujdesen ta përgatisin ditëve të ftohta të vjeshtës e dimrit. Dikur ishte pjata e parë me të cilën, nënat dhe gjyshet mirëprisnin miqtë në tryezat […]

nga AgroWeb më 15 Nëntor, 2017

Brokoli dhe Lulelakra, Një Përballje Vlerash

Lulelakra dhe brokoli janë pjesë të së njëjtës familje. Konsumatorët shqiptarë kanë një traditë shumëvjeçare në përdorimin e lulelakrës, ndërkohë që brokoli mund të quhet një hyrje e re në recetat e gatimit të amvisave të vendit tonë. Të dyja këto perime kultivohen gjërësisht në Shqipëri dhe të dyja janë të shëndetshme dhe plot vlera. […]

nga AgroWeb më 14 Nëntor, 2017

Kungull i Pjekur në Furrë, Shëndet dhe Shije

Është ndër ëmbëlsirat e veçanta dhe të shëndetshme që i japin gjallëri dhe fuqi organizmit. Një recetë e freskët, e shijshme, e mrekullueshme në aromë dhe e lehtë në përgatitje është padyshim ajo e kungullit të pjekur furrë. Bëhet fjalë për kungullin e dimrit, i cili aktualisht gjendet në treg. Kungulli i dimrit është jo […]

nga AgroWeb më 14 Nëntor, 2017

Supë me Xhenxhefil dhe Hudhra si Antibiotik Natyral

Kjo supë vepron drejtpërdrejt në organizëm si një shërues natyral, sidomos kundër kollës, bronshitit e të ftohtit. Kjo është receta tipike për një supë dimërore. E ngrohtë, plot shije e aromë, e mbi të gjitha e jashtëzakonshme në vlerat e saj shëruese. Falë përbërësve ushqyes të saj, kjo supë vepron drejtpërdrejt në organizëm si një […]

nga AgroWeb më 13 Nëntor, 2017

Supa me Lulelakër – E Lehtë dhe Delikate Plot Vlera

Supa është një nga gatimet më të thjeshta dhe më të shëndetshme që mund të bëni në kuzhinë. E lehtë, delikate në shije por e pasur në vlera shëndetësore dhe çlodhëse për organizmin është supa me lulelakër. Me përbërësit e duhur, të freskët dhe organikë ju mund të krijoni receta ideale e të shijshme për […]

nga AgroWeb më 13 Nëntor, 2017

Bërdullaku, barishtja shqiptare e mirësisë

Bërdullaku është nga ato barishte që kur e sheh, të duket sikur të thotë “eja më ha.” E në fakt, gjethet dhe kërcenjtë e bërdullakut janë vërtet joshës. Kjo barishte, që rritet nëpër lëndina dhe kopshte, është një thesar i vërtetë për njerëzit që janë në kërkim të burimeve të egra natyrale të ushqimeve. AgroWeb […]

nga AgroWeb më 13 Nëntor, 2017

Maretë Shqiptare – Vlerat dhe Vetitë Unike të Traditës

Shqiptarët shpesh janë konfuzë për emrat dhe pamjen e frutave, sidomos ato të pyllit. Mareja nuk bën asnjë përjashtim në këtë rast. Emri botanik i maresë është Arbutus Unedo dhe AgroWeb po ju sjell në vëmendje këtë frut unik, që gjendet në këtë sezon në treg. Bima e maresë e cila ka ngjashmëri me boronicat […]

nga AgroWeb më 10 Nëntor, 2017

Balsam Për Shpirtin – Gështenja dhe Arra të Pjekura me Mjaltë

Receta me gështenja e arra të pjekura me mjaltë është e duhura për t’u shijuar darkave kur mbështillemi në të ngrohtin e shtëpisë ndërsa jashtë bën ftohtë. Kur është ftohtë ënda na e ka gjithmonë për të ngrënë diçka të mirë, të shijshme që të ngroh shpirtin, trupin e mendjen. Gështenjat, arrat dhe mjalti, më […]

nga AgroWeb më 10 Nëntor, 2017

Derë më Derë – Trahanaja Shqiptare Troket në Amerikë

Shqiptarët e të gjitha trevave në Amerikë kanë rigjetur pjatën e shijshme tradicionale që prej vitesh kanë ëndërruar në tryezat e tyre familjare larg atdheut. Trahanaja shqiptare, shumë e shijshme, pak e athët dhe e butë në lëngun e saj të lehtë e pak kremoz padyshim është pjesë e pandarë e tryezës së çdo familjeje […]

nga AgroWeb më 10 Nëntor, 2017

Rrepat e Kuq – Perimet e Rinisë së Përhershme

Rrepat e kuqe ndoshta nuk futen në listën e perimeve tuaja të preferuara, por kur bëhet fjalë për vlerat e tyre, rrepat renditen ndër perimet më të shëndetshme në botë. Rrepat rriten tradicionalisht në Shqipëri, sidomos në zonën e Divjakës dhe rreth të gjithë Myzeqesë dhe aktualisht çmimi i tyre është 80-100 Lekë në Tregun […]

nga AgroWeb më 9 Nëntor, 2017

Pure’ e Artë me Kungull dhe Karrota – Shije Plot Shëndet

Një recetë e thjeshtë, e shëndetshme plot shije, për një vakt të shkëlqyer dreke apo edhe darke përmes kombinimit me kungull e karrota. Shija e kremoze e kungullit të përgatitur si pure plotëson padyshim oreksin e mbi të gjitha kënaq shijen teksa të përfshin tërësisht. Janë më të freskëtat e stinës. Kungull i verdhë, karrota, […]

nga AgroWeb më 7 Nëntor, 2017

Vlerat e Rralla të Kumbullave të Zeza – Zbulojini Përmes Pamjeve

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht të shijshme dhe të preferuara nga konsumatori shqiptar. Ato i gjejmë në ngjyra dhe forma të ndryshme në plot 2000 varitetete. Kumbullat janë një burim i pasur vlerash shëndetësore, vitaminash dhe mineralesh. Ato përmbajnë vitamina të rëndësishme si A, C, K, B1,B2, B3 ,B-6 dhe vitaminë E. Kumbullat përmbajnë minerale të […]

nga AgroWeb më 6 Nëntor, 2017

Supa me Gështenja – Pjata Më e Shëndetshme e Stinës

Është sezoni i artë i gështenjave dhe Shqipëria është një nga të bekuarat e natyrës falë pasurisë që ka nga sipërfaqe të tëra toke me pemët e gështenjës, sidomos në zonat veriore të saj. Sigurisht, tradita na ka mësuar prej shekujsh t’i shijojmë gështenjat e pjekura apo të zjera. Sidomos darkave kur është ftohtë dhe […]

nga AgroWeb më 6 Nëntor, 2017

Turshi me Panxhar të Kuq, Burim Energjie për Trupin

Vlerat shëndetsore që përfiton organizmi nga konsumimi i turshive të panxharit të kuq janë të jashtëzakonshme  Nuk ka si turshitë! Janë të dashura në çdo stinë, sidomos në ditët e ftohta që po afrojnë. Ato shërbejnë si shoqëruese fantastike të çdo gatimi duke na përfshirë tërësisht me shijen  e tyre pak të thartë e pak […]