nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Si Të Thani Mollët Në Kushtet e Shtëpisë

Tradita e mollëve të thata është e hershme në kulinarinë shqiptare veçanërisht në zonat e Korçës e Dibrës   Përgatitja e mollëve të thata në formë rrethore është një proces i lehtë dhe shpërblyes. Mjafton të qëroni dhe të prisni mollët, t’i spërkatni me kanellë dhe t’i piqni në furrë me zjarr të ngadaltë për disa […]

nga AgroWeb më 12 Tetor, 2017

Mëllaga – Kura e Natyrës për Shëndetin

Gjuetia për barishtet, perimet dhe frutat e egra duket se është kthyer në një trend në qytetet urbane të Shqipërisë, por në zonat rurale, kjo traditë ka zanafillën prej qindra vitesh. Banorët e këtyre zonave kanë zbuluar me kohë çdo gjë të ushqyeshme që ofron natyra bujare e Shqipërisë. Një nga këto produkte të mrekullueshme […]

nga AgroWeb më 6 Tetor, 2017

Hallva me Mjaltë e Arra Marrosi edhe Ali Pashë Tepelenën  

Receta e kësaj ëmbëlsire të shijshme është trashëguar me kujdes e dashuri brez pas brezi për dekdada me radhë. Kremoze, shije plotë dhe magjepsëse me finesën dhe butësinë e ëmbël të saj. Hallva me Mjaltë e Arra është ndër recetat më të vjetra shqiptare. E trashëguar me kujdes e dashuri brez pas brezi për dekdada […]

nga AgroWeb më 6 Tetor, 2017

Patate Turshi – Një Recetë Unike Shqiptare

Shqipëra është një vend me prodhim dhe konsum të lartë të patateve. Në mënyrat e shumta të gatimit të saj, dallon një metodë unike, patate turshi. Kryesisht traditë e fshatrave të Pogradecit. Banorët e Mokrës përdorin shumë misrin për bukën tradicionale, perimet dhe në veçanti patatet. Deri më tani, banorët e Mokrës kanë përdorur kripën, […]

nga AgroWeb më 6 Tetor, 2017

Gliko me Portokalle, Shije E Parezistueshme!

Glikoja e portokallit kombinohet në mënyrë perfekte në ëmbëlsira të ngryshme siç janë kekët, akulloret apo parfetë. Për disa, shija e Glikosë së Portokallit është më e mirë se vet shija e frutit. Dhe s’kanë faj! Çdo gliko shqiptare dallon në shijen unike që ka. Secila është marrosëse në teksturën e saj të shijshme, aq […]

nga AgroWeb më 3 Tetor, 2017

Receta e Rrallë e Reçelit të Shegës

Shegët me kokrrat e tyre të kuqe plot lëng, ato janë një pamje fantastike për syrin dhe zgjojnë dëshira për stomakun. AgroWeb.org ju sjell një mënyrë të lehtë dhe krejt të thjeshtë se si të mahnisni këdo me reçelin e shegës. Receta e reçelit të shegës Përbërësit 4 gota me lëng shege 1/4 e një […]

nga AgroWeb më 29 Shtator, 2017

Rakia e Rigonit, Tradita e Rrallë Përmetare

Rakia e rigonit është një nga pijet më unike dhe më të lashta të zonës së Përmetit në jug të Shqipërisë. Kjo pije përgatitet nga rigoni i bardhë që rritet në këtë zonë. Rakia e rigonit kërkon shumë kohë përgatitjeje, por mbetet një nga suveniret më të kërkuara të zonës. Nevojiten 50 litra ujë dhe […]

nga AgroWeb më 29 Shtator, 2017

Jufkat e Shqipërisë Mahnisin Amerikën

Jufkat janë ndër ushqimet më të mira tradicionale që Shqipëria ofron. Të arta, të freskëta, të shijshme dhe plot vlera. Në ditët e sotme, përgatitja e jufkave nuk është thjesht vetëm një traditë, por është transformuar në një biznes të vërtetë për shumë njerëz. Fama e këtij biznesi dhe këtij produkti shqiptar ka kapërcyer kufinjtë […]

nga AgroWeb më 27 Shtator, 2017

Gliko Shalqini – Si ta Përgatisni në Shtëpi

Mënyrat e përgatitjes lehtësisht në shtëpi Shqipëria është e njohur për glikotë e saj të mrekullueshme me fruta, por edhe me perime si patëllxhani apo edhe domatet, por ajo që pëlqehet veçanërisht, jo vetëm nga shqiptarët, por edhe nga të huajt është reçeli apo glikoja e shalqinit. Glikoja u ofrohet miqve me të hyrë në […]

nga AgroWeb më 22 Shtator, 2017

Reçeli i Rrushit, Shëruesi i Ëmbël!

Ideal dhe i shëndetshëm për tu konsumuar gjatë mëngjeseve por edhe si ëmbëlsirë. Reçeli i rrushit është një ëmbëlsirë klasike, e ëmbël dhe plot gjallëri. Ai preferohet nga të rritur dhe fëmijë.  Ky reçel i shijshëm është ideal për tu konsumuar gjatë mëngjeseve por mund të serviret edhe si një ëmbëlsirë apo gosti ndaj miqve. Tradita […]

nga AgroWeb më 20 Shtator, 2017

Gliko Limoni, Ëmbëlsira e Rrallë e Çdo Stine

Vlerat kurative të limonit janë të shumta. Limoni është mbreti i kuzhinës. Është ndër frutat më fantastike për t’u dhënë shije supave, sallatave, lëngjeve të ndryshme të frutave etj. Vlerat kurative të tij janë të jashtëzakonshme për shëndetin dhe organizmin e njeriut. Por për amvisat shqiptare, limoni është gjithashtu një ndër frutat më të preferuara në […]

nga AgroWeb më 20 Gusht, 2017

Komposto e Ftohtë e Kumbullës – Imunitet dhe Kocka të Forta

Kompostoja është një traditë mjaft e hershme shqiptare. Ajo përbën mënyrën më popullore për të ruajtur ose shtuar vlerat e frutave. Përgatitja e kompostos është mjaft e thjeshtë. Duhet ujë, pak sheqer dhe fruta. Ndonjëherë sheqeri mund të zëvendësohet me mjaltë për ta bërë lëngun më të shëndetshëm. Në vendin tonë, kompostoja më popullore është […]