nga AgroWeb më 30 October, 2015

7 Çajra Kundër Varësisë Ndaj Kafes

Kalimi i vjeshtës dhe afrimi i dimrit lajmëron motin e ftohtë. Ditët e lodhshme të punës shoqërohen gjerësisht nga kafeja, rituali i çdo mëngjesi. Megjithatë, përveç stimulimit dhe energjisë, njeriu ka nevojë ta nisë mëngjesin shëndetshëm për të përballuar një stinë, shpesh të mbushur me viroza dhe sëmundje. Sigurisht që janë disa pije të ngrohta, […]

nga AgroWeb më 27 October, 2015

Nëse mishi ka rrezik, çfarë duhet të konsumojmë?

Botës i ka hyrë frika në palcë nga lajmi më i fundit se mishi i përpunuar shkakton kancer. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), bëhet fjalë për mishin e përpunuar përmes kriposjes, fermentimit, tymosjes apo çdo lloj mënyre tjetër që përdoret për t’i zgjatur jetën deri në tavolinën tënde. Çka do të thotë se proshuta, […]

nga AgroWeb më 26 October, 2015

Proshutat dhe sallamrat shkak për kancer

Verdikti i Organizatës Botërore të Shëndetësisë se mishi i perpunuar mund të shkaktojë kancer ka krijuar një shqetësim të madh në mediat e të gjithë botës. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), vetëm 50 gram mish i përpunuar në ditë, pra më pak se dy feta proshutë mund të rrisin mundësinë e zhvillimit të kancerit […]

nga AgroWeb më 26 October, 2015

Të Gjitha Sekretet e të Hënës Pa Mish

Duke u rritur si shqiptare, jam shumë e ndërgjegjshme për perceptimin e përgjithshëm në familjet tona, sidomos vërtetuar nga gjyshet, që të ngrënit e mishit është një luks i shëndetshëm që të bën të fortë. Gjithashtu kam prirjen të kuptoj që mishi i gjendshëm në Shqipëri, mund të jetë tejet i shijshëm dhe i gatuar […]

nga AgroWeb më 23 October, 2015

Shqiptarët në Podiumin Evropian të Konsumit të Fasules

“Lufta është vrasje, përjashto rastin kur jeta e një kombi vihet në rrezik”. Me këto fjalë e përkufizonte luftën Mustafa Kemal Ataturk, një strateg lufte me origjinë shqiptare dhe themelues i Turqisë Moderne. Por ushtarëve përveç guximit për t’u përballur me armikun u duhet edhe ushqim. Njeriu që hyri në histori jo vetëm si një […]

nga AgroWeb më 23 October, 2015

Rene Rexhepi, Mjeshtri Botëror i Shijes

Të jesh shqiptar, ashtu si neve na pëlqen të identifikohemi me origjinën arbërore, është krenari për çdokënd këtyre trojeve. Të jesh nordik, me origjinë vikinge, gjithashtu përbën krenari për popujt e atyre vendeve. Në të dyja rastet, origjina tregon histori, qëndrueshmëri, karakter të ashpër por të jashtëzakonshëm për të mbijetuar nëpërmjet virtyteve, si dhe plot […]

nga AgroWeb më 22 October, 2015

9 Mënyra për të Shpëtuar Portofolin dhe Botën

Qëndrueshmëri do të thotë aftësi për të rezistuar gjatë.  Por sa të aftë jemi ne si qenie njerëzore të rezistojmë gjatë duke bërë një jetë aspak të qëndrueshme? Faktikisht, që prej 13 gushtit ne tashmë kemi ezauruar plotësëisht rezervat e burimeve natyrore për vitin 2015. Qëndrueshmëria si koncept zhvillimi, shpesh shihet si përgjegjësi e bashkive, autoriteteve […]

nga AgroWeb më 22 October, 2015

9 Mënyra për të Shpëtuar Portofolin dhe Botën

Qëndrueshmëri do të thotë aftësi për të rezistuar gjatë.  Por sa të aftë jemi ne si qenie njerëzore të rezistojmë gjatë duke bërë një jetë aspak të qëndrueshme? Faktikisht, që prej 13 gushtit ne tashmë kemi ezauruar plotësëisht rezervat e burimeve natyrore për vitin 2015. Qëndrueshmëria si koncept zhvillimi, shpesh shihet si përgjegjësi e bashkive, autoriteteve […]

nga AgroWeb më 21 October, 2015

A është Shqipëria gati për makinat hibride?

Terma të tilla si energji e pastër, makina elektrike dhe emetim zero i gazeve, tingëllojnë pak utopike për shqiptarët që i japin makinave në rrugë me gropa, ku s’ka korsi shpejtësie e ku cilësia e karburantit shpesh lë për të dëshëruar. Në kontekstin shqiptar, makinat hibride duket sikur i përkasin një tjetër planeti. Por kjo […]

nga AgroWeb më 20 October, 2015

Panairi Ndërkombëtar Energjia & Ndërtimi Tiranë 23-25 tetor 2015

Në shekullin e 21-të, ngrohja globale, ndërgjegjësimi gjithnjë e në rritje për mbrojtjen e mjedisit, burimet e pakta të energjisë , domosdoshmëria për një ringjallje të industrisë së ndërtimit, rritja e kapaciteteve për të promovuar efiçencën e energjisë janë disa nga çështjet kryesore në industrinë e Energjisë dhe Ndërtimit. Në Tiranë,  më 23-25 tetor 2015, […]

nga AgroWeb më 20 October, 2015

Miqtë dhe armiqtë e rinj të mjedisit

Një hyrje e re i shtohet listës së gjatë të armiqve të mjedisit, si faktor me ndikim negativ në ndryshimet klimatike. Mos drejtoni gishtin drejt asnjë industrie, sepse fajtorë mund të jeni vetë ju! Në një artikull të publikuar prej LA Times renditen fakte të rëndësishëm, të cilët mund t’ju bëjnë të rimendoni dietën tuaj […]

nga AgroWeb më 16 October, 2015

Dita pa Makina – A është Zgjidhje për Ndotjen e Ajrit?

Nesër më datë 18 tetor, Tirana do të organizojë të dytën Ditë Pa Makina të saj. Që prej shtatorit, një sërë qytetesh përreth globit, morën pjesë në iniciativën e Ditës pa Makina. E organizuar për herë të parë jozyrtarisht në vitin 1994, iniciativa u adoptua nga Komisioni Evropian në vitin 2000. Bogota, kryeqyteti i Kolumbisë, […]

nga AgroWeb më 16 October, 2015

Agjentët Sekret të Pjalmimit Organik

Bletët pjalmuese kanë çdo të drejtë të Zotit që të mburren. Ato domatet e bukura të kuqe, apo luleshtrydhet që duket sikur janë bërë me fotoshop aq perfekte janë dhe që të joshin aq shumë në stendat e supermarketeve që t’i blesh i dedikohen pikërisht bletëve pjalmuese. Pa pickimet e tyre, këto fruta nuk do […]

nga AgroWeb më 13 October, 2015

Tetor i Mbrapshtë për Fermerët Shqiptarë

Është rasti tipik kur shiu nuk është bereqet. Dy herë brenda vitit, ndërkohë që fermerët shqiptarë ende nuk kanë marrë veten nga hera e parë. Përmbytjet; fatkeqësia natyrore rikthehet teksa shiu i furishëm ka përfshirë një pjesë të mirë të Shqipërisë Jug-Perëndimore duke shkaktuar dalje të lumenjve nga shtrati dhe rrëshqitje të tokës. Nga përmbytjet […]

nga AgroWeb më 9 October, 2015

Historia e frutave të akullta fitimprurëse

Është minus 17 gradë celsius. Frymëmarrja rëndohet dhe ajri i ftohtë ta bën të pamundur të mos kollitesh. Nuk jemi në ndonjë majë mali, por vetëm 13 kilometra larg nga qendra e Tiranës dhe nuk është as janar, por fillim tetori. Akulli i hollë kërcet nën këpucë ndërsa aroma e fortë e boronicave duket sikur […]

nga AgroWeb më 9 October, 2015

AGROWEB – 360 Gradët e Mjedisit dhe Bujqësisë Shqiptare

Një histori e suksesshme mund të ndryshojë një jetë. Larg pretendimit se mund të ndryshojmë rrënjësisht jetesën e shqiptarëve, historitë e shkruara në Agroweb synojnë të reflektojnë interesat e gjithsecilit, në atë çka mund të bëjmë më shumë për bujqësinë, mjedisin, fermerët dhe për të gjithë ne si konsumatorë. Misioni i Agroweb; të jetë faqja […]

nga AgroWeb më 9 October, 2015

Shqipëria, një ndër konsumueset më të mëdha të mollëve në Evropë

Mollë jeshile, e verdhë, e kuqe, tamam si një semafor frutash që të vjen t’i kafshosh ndërsa ecën me shpejtësi në një rrugë dy kalimshe. Shpesh ne harrojmë që përgjigjet më të thjeshta janë dhe më të mirat. Dhe mollët janë shenja që Zoti na do dhe na do të shëndetshëm, prandaj dhe e ka […]

nga AgroWeb më 7 October, 2015

Dritëhijet e formalizimit në bujqësinë shqiptare

“Sektori informal në Shqipëri nuk është as plotësisht i ligjshëm as plotësisht i paligjshëm, por vepron gjerësisht në një zonë gri ku është dhe plotësisht brenda ligjit dhe tërësisht jashtë tij”. Me këtë arsyetim, Genc Ruli ish ministër i Ekonomisë dhe Bujqësisë shpjegonte disa vite më parë konceptin e informalitetit në ekonominë shqiptare, që përbën […]

nga AgroWeb më 6 October, 2015

Mbro mjedisin me një klik

Në epokën e inovacionit, kur pothuajse gjithçka lidhet me një aplikacion në celular, gjithsecili prej nesh, veçanërisht këtu në Shqipëri, mendojmë se kemi “të gjithë botën” në një smartphone e si rrjedhojë kemi edhe ndonjë fuqi për të ndryshuar diçka nga bota. Shumë aplikacione na ofrohen si “bota në dorën tuaj” ndërkohë që një aplikacion […]

nga AgroWeb më 5 October, 2015

Riciklimi dhe Rimendimi në Shqipëri

Jetesa në Stokholm gjatë dy viteve të fundit më ka bërë të mendoj vërtet shumë mbi ndërgjegjësimin për çështjet e mjedisit dhe mbi kontributin sado të vogël që mund të jape gjithsecili prej nesh e që në fakt mund të bëjnë diferencën. Origjina ime është shqiptare, kam lindur në Tiranë, por u largova për në […]