nga AgroWeb më 31 January, 2016

Të Hash Sheqerin Për Mjaltë

Mjalti është mjaltë. Mund të duket si klishe’, por është vërtet kaq e thjeshtë. Ky ëmbëlsues natyral përmban vetëm substancën e prodhuar nga bletët prej nektarit të luleve. Vetëm kaq. Do të ishte rasti normal, ose më mire, ideal. Por fatkeqësisht në të gjithë botën, si edhe në Shqipëri ekzistojnë shumë mënyra për të falsifikuar […]

nga AgroWeb më 29 January, 2016

Pasojat e Ndryshimeve Klimatike në Shqipëri

    Në morinë e studimeve mbi rritjen e nivelit të detit, shkencëtarët kanë parashikuar që rritja do të shkojë 3-6 metra në të gjithë botën deri në vitin 2100. Raportet nuk tregojnë me ekzaktësi se kur uji do të nisë të përmbysë qytetet, por emetimi aktual i gazeve serrë do ta nisë procesin e […]

nga AgroWeb më 29 January, 2016

Tradita shqiptare, këmbëkryq në New York

Nëse shija është ajo që i drejton planet tuaja turistike, apo keni një tërheqje ndaj ushqimit tradicional, akoma më mirë nëse ai është shqiptar, atëherë je në vendin e duhur. Ose më saktë duke lexuar shkrimin e duhur. Një artikull i publikuar së fundmi në gazetën amerikane New York Times sjell pikërisht këtë shije tradite […]

nga AgroWeb më 29 January, 2016

Pasojat e Ndryshimeve Klimatike në Shqipëri

Në morinë e studimeve mbi rritjen e nivelit të detit, shkencëtarët kanë parashikuar që rritja do të shkojë 3-6 metra në të gjithë botën deri në vitin 2100. Raportet nuk tregojnë me ekzaktësi se kur uji do të nisë të përmbysë qytetet, por emetimi aktual i gazeve serrë do ta nisë procesin e fundosjes në […]

nga AgroWeb më 29 January, 2016

Qytetet shqiptare që do të fundosen nga deti

Durrësit, Lezhës, Vlorës dhe ndonjë cepi tjetër të vogël parajse në bregdetin Adriatik mund të bëheni gati shpirtërisht për t’i thënë lamtumirë. Disa nga plazhet e bukura ku morët diell e u krodhët në det do të shkatërrohen aq sa në disa prej tyre nuk do të gjeni më vend as sa për të shtrirë […]

nga AgroWeb më 29 January, 2016

Qytetet shqiptare që do të fundosen nga deti

Durrësit, Lezhës, Vlorës dhe ndonjë cepi tjetër të vogël parajse në bregdetin Adriatik mund të bëheni gati shpirtërisht për t’i thënë lamtumirë. Disa nga plazhet e bukura ku morët diell e u krodhët në det do të shkatërrohen aq sa në disa prej tyre nuk do të gjeni më vend as sa për të shtrirë […]

nga AgroWeb më 28 January, 2016

Tri Ngjyrat e Krenarisë Shqiptare në Europë

Mollë jeshile, e verdhë, e kuqe, tamam si një semafor frutash që të vjen t’i kafshosh ndërsa ecën me shpejtësi në një rrugë dy-kalimëshe. Shpesh ne harrojmë që përgjigjet më të thjeshta janë dhe më të mirat. Dhe mollët janë shenja që Zoti na do dhe na do të shëndetshëm, prandaj dhe e ka tentuar […]

nga AgroWeb më 27 January, 2016

Adrenalina e Bjeshkëve të Namuna

    Bjeshkët e Nëmuna shquhen për bukurinë e rrallë mes majash të larta, ujëvarash dhe bimësish unike. Natyra fantastike dhe peisazhet e këtyre parqeve që janë pjesë e vargut malor Dinarik, shtrihen në tre shtete, Mali i Zi, Shqipëri dhe Kosovë, ofrojnë një potencial të madh për të gjithë ata që duan të eksplorojnë […]

nga AgroWeb më 27 January, 2016

Drithërima Magjike e Alpeve Shqiptare

Pejsazhet e thyera, bardhësia marramendëse e borës, shtigjet që përshkohen në këmbë, mbi kalë, biçikleta malore, ndalesa në shtëpinë e fshatarëve në luginat përreth, shijimi i recetave të vjetra, festivalet tradicionale të zonës, me muzikë dhe valle, me të drejtë i kanë shndërruar Alpet tona veriore, në një nga zbulimet më të fundit për eksploruesit […]

nga AgroWeb më 26 January, 2016

Rizbulimi i Hireve të Shqipërisë

Këto ditë pata kënaqësinë të vizitoja Panairin e Turizmit në Vienë, një eveniment vjetor ndërkombëtar mbi pushimet, udhëtimet dhe argëtimin, që përbën edhe qasjen më të madhe të publikut Austriak në industrinë e turizmit. U befasova kur zbulova një stendë të dedikuar Shqipërisë të ngritur nga Agjensia Kombëtare e Turizmit në bashkëpunim me Ministrinë e […]

nga AgroWeb më 24 January, 2016

Fasulet në piedestal – 2016 Viti Ndërkombëtar i Bishtajoreve

Dhe teksa lexojmë titullin, shumë prej nesh mendojnë; I paskemi nënvlerësuar fasulet e thjerzat për gjithë këto vite! Dhe ky është pikërisht viti që na jep ne, shqiptarëve dhe të gjithë botës mundësinë për t’i dhënë fasuleve atë që i takon fasuleve. Asambleja e Përgjithshme e OKB-së e ka shpallur vitin 2016, Vitin Ndërkombëtar të […]

nga AgroWeb më 22 January, 2016

Dyqanet BIO – Çfarë kërkojnë shqiptarët

Ushqyerja e mirë është një nga pikat bazë të zhvillimit mendor dhe fizik, veçanërisht të fëmijëve. Ne jemi sot ajo çfarë kemi konsumuar gjatë fazës së rritjes ndaj, sa vjen e shtohet kujdesi për asortimentet që konsumojmë çdo ditë. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë në artikullin “10 fakte për ushqyerjen” thuhet se fëmijët e shëndetshëm […]

nga AgroWeb më 21 January, 2016

2015, Rekord Historik Nxehtësie…deri në 2016!

Në këto ditë të acarta të një dimri të egër që ka përfshirë Shqipërinë, si edhe një pjesë të mirë të Evropës, vjen një prej lajmeve historike edhe pse krejt i kundërt për nga niveli i temperaturës. Tashmë është zyrtare! Prej mesit të shekullit të 19, në të gjitha rekordet historike, toka nuk ka parë […]

nga AgroWeb më 20 January, 2016

Të trembur për shëndetin nga smogu i Tiranës

Tirana mbetet një nga qytetet më të ndotura në Evropë. 500 njerëz vdesin në vit si pasojë e ndotjes së lartë të ajrit në Tiranë, e cila është dy herë më e lartë se normat e lejuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Tirana, qyteti i më shumë se një milionë njerëzve dhe më shumë se […]

nga AgroWeb më 20 January, 2016

Produktet që e bëjnë Shqipërinë të pasur

    Të dhënat më të fundit nga “Atlas of Economic Complexity” tregojnë trendin e tregëtisë totale të Shqipërisë nga viti 1995 deri në vitin 2013. Në vitin 1995 eksportet tona ishin relativisht të varfra, në pjesën më të madhe veshje për burra e gra (respektivisht 8 dhe 5%), materiale këpucësh (17%), duhan dhe pak […]

nga AgroWeb më 19 January, 2016

Qumështi mbetet në shishen shqiptare

Mund të justifikohesh fare lehtë nëse humb në një botë fantazish teksa dëgjon Bedri Demën, se sa me pasion flet për biznesin e tij të prodhimit të qumështit dhe nënprodukteve të tij. Dikur një punonjës i thjeshtë, sot një fermer i suksesshëm me 500 krerë lopë në fermën e tij Fogi Farm në Kashar. Sapo […]

nga AgroWeb më 18 January, 2016

Dritëhijet e Mjaltit Made in Albania

Falsifikimi i produkteve ushqimore është një biznes që po gjen gjithnjë e më shumë terren, veçanërisht në Shqipëri ku shpesh ligjet janë të pafuqishme madje hera-herës mungojnë totalisht përsa i përket sigurisë ushqimore. Një nga produktet me potencial shumë të lartë falsifikimi është mjalti. Me përhapjen e falsifikimeve të produkteve të konsumit, shumë prej nesh […]

nga AgroWeb më 18 January, 2016

Shqiptarët pak të shqetësuar nga ndryshimet klimatike

Toka është me temperaturë të lartë. Dhe ky është një fakt. Po ta mendosh, vetëm 1 gradë temparaturë të rritet në trupin tonë dhe na shkakton ethe, ndërkohë që me 5 gradë më shumë përfundojmë në spital. Por për tokën, temperaturat e së cilës do të rriten 3-10 gradë celcius, nuk duket se shqetësohemi shumë. […]

nga AgroWeb më 18 January, 2016

Shqiptarët pak të shqetësuar nga ndryshimet klimatike

Toka është me temperaturë të lartë. Dhe ky është një fakt. Po ta mendosh, vetëm 1 gradë temparaturë të rritet në trupin tonë dhe na shkakton ethe, ndërkohë që me 5 gradë më shumë përfundojmë në spital. Por për tokën, temperaturat e së cilës do të rriten 3-10 gradë celcius, nuk duket se shqetësohemi shumë. […]

nga AgroWeb më 15 January, 2016

Shtëpiza e Akullt e Shqiptarëve

Frigoriferi – ky mjet i ëndërruar nga shqiptarët e viteve 60’ hyri në shtepitë tona si një mjet luksi vetëm pas atyre viteve. Brezi i viteve 70-80 ende mban mend edhe markat e atyre paisjeve standarde si Obodin-i, një prej emrave më të famshëm të asaj periudhe. Padyshim trokitja gati bezdisëse në derën e fqinjit […]