nga AgroWeb më 30 April, 2016

Rigoni – Mrekullia e Maleve Shqiptare

Kjo bimë që mban emrin “Lumturia e Malit” rritet në Shqipëri gjatë gjithë vitin. Vendlindja e rigonit është në fakt Evropa, por ajo është përhapur ndjeshëm në shumë zona të botës. Shqipëria është një vend me fat që ka këtë bimë të egër si në veri ashtu edhe në jug. Një studim mbi ndryshimet gjenetik […]

nga AgroWeb më 30 April, 2016

Rreziqet e Fundit që Vijnë nga Importet Kineze

Komisioni Evropian publikoi këtë javë të dhëna tronditëse mbi rreziqet që u kanosen konsumatorëve nga produkte të ndryshme të jetës së përditshme siç janë rrobat apo edhe lodrat. Sipas të dhënave zyrtare, në vitin 2015 shumë vende të Bashkimit Evropian ishin të alarmuar nga të paktën 2.000 produkte të rrezikshme të identifikuara nëpër tregje. VÄ›ra […]

nga AgroWeb më 29 April, 2016

Koha e Bizeleve të Gjelbërta

Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produktet e para të mbjella nga njeriu. Nëse do të blesh bizele të freksëta, duhet të kërkosh për bishtaja që janë të forta, të lëmuara dhe me një ngjyrë të gjelbër të ndezur. Bishtajat që janë […]

nga AgroWeb më 29 April, 2016

Surprizat e fasuleve të zeza të Korçës

Para se një familje në Korçë të shijojë një pjatë të ngrohtë fasulesh të zeza, apo një tjetër familje në Pogradec të ndajë një sallatë të shijshme me këtë fasule unike, Fatos Hoxhës i duhet të marrë disa vendime. Ndërsa sheh tokat e mbuluara nga bryma e mëngjesit të ftohtë në Korçë i duhet të […]

nga AgroWeb më 28 April, 2016

Propolis – Super Miku i Organizmit Njerëzor

Mjalti është ndoshta produkti më popullor i bletëve punëtore. E megjithatë arsenali i bletëve përmban një tjetër “armë” të fortë në ndihmë të njerëzimit. Propolis. Bletët e prodhojnë propolisin për të mbrojtur kosheren. Kjo substancë e ngjashme me rrëshirën mblidhet dhe depozitohet nga bletët pas pllenimit të luleve. Pas shëtitjes lule më lule, bletët e […]

nga AgroWeb më 28 April, 2016

10 Burime të Pazakonta të Kalciumit

Dozat aq të nevojshme të kalciumit, i janë atribuar gjithmonë produkteve të bulmetit jo vetëm në Shqipëri. Megjithatë, gjithkush mund t’i gëzohet një sërë alternativave të tjera të shëndetshme të produkteve jo bulmetore dhe jo shtazore që kanë doza të larta kalciumi. Një i rritur ka nevojë për 1000 miligramë kalcium në ditë (rreth tre […]

nga AgroWeb më 28 April, 2016

Të gjithë lumenjtë nuk do të rrjedhin

Kur mendon për Ballkanin zakonisht mendja të shkon në shumë gjëra: që nga pushimet në bregdet tek luftrat e mëparshme, por jo tek lumenjtë. Pak kush e di që zemra blu e Evropës rreh pikërisht në Ballkan. Aty ku gjenden lumenj të hazdisur, përrenj të kthjellët si kristali, ujëvara spektakolare, kanione që të lenë me […]

nga AgroWeb më 27 April, 2016

Thesari Xhinseng – Në çmim dhe në vlera

Nga emri tingëllon si diçka ekzotike që të sjell ndërmend geishat e bukura dhe luftëtarët samurai, por çaji xhingseng është krenari e Kinës dhe jo e Japonisë. Përtej debateve të origjinës, çaji xhinseng është i njohur në të gjithë botën për vlerat e mëdha shëndetësore në frenimin e kancerit, luftën kundër obezitetit, përmirësimin e tretjes, […]

nga AgroWeb më 27 April, 2016

Bujqësia Kosovare në BE: M™don .. S™m™don

“M’don .. S’m’don. Loves me .. Loves me not. Me quiere .. Non me quiere. M’ama … Non m’ama”. Me këtë slogan të goditur Ministria e Bujqësisë së Kosovës ka tërhequr vëmendjen e vizitorëve të EXPO 2016 në Antalia në Turqi, ku Kosova merr pjesë për herë të parë. Por jo vetëm. Me nënshkrimin e […]

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Aloe Vera – Bima e Përjetësisë Në Vazon Tënde

Për Egjiptianët ajo ishte bima e përjetësisë, ndërsa për gjithë të tjerët është bima e parajsës. Ka shumë arsye përse Aloe Vera konsiderohet një bimë me vlera të pamohueshme shëndetësore. Shumë prej lexuesve tanë e mbjellin Aloe Verën në shtëpitë e tyre për t’u përballur me të papritura si gërvishtjet, prerjet dhe djegiet. Por ka […]

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Floriri Origjinal i Shqipërisë

Vaji i ullirit, është padyshim protagonisti i ushqimit tonë mesdhetar, që i jep jetë e shije çdo pjate; që nga sallata, tek makaronat apo prodhimet e detit. Praktikisht dy pika vaj në çdo ushqim, bëjnë mrekullinë. Fatmirësisht Shqipëria hyn tek vendet e pasura me ullinj. Antikiteti i ullinjve në Shqipëri është mëse evident për shkak […]

nga AgroWeb më 26 April, 2016

TAP – Rritje për ekonominë shqiptare

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Vetitë e Mjaltit

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Revolucioni që Shpëton Njerëzimin

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Shqipëria e Gjelbër për 35 Vite

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Shenjat e shisheve plastike

nga AgroWeb më 26 April, 2016

Pikat e Arta të Ujit