nga AgroWeb më 30 September, 2016

Kina po blen të gjithë gomerët e botës për qëllime mjekësore

Kina ka nisur një mision të ri të padëgjuar më parë! Do të blejë gjithë gomerët e botës dhe t’i vrasë ata. Arsyeja në fakt është e padëgjuar për ne, por kinezët besojnë se bëhet fjalë për “jetë a vdekje.” Lëkura e gomarit përdoret për përgatitjen e një kure mjekësore tradicionale që besohet të përmirësojë […]

nga AgroWeb më 30 September, 2016

Të vërtetat e vajit të ullirit në Shqipëri – Si ta testoni vajin Ekstra të Virgjër

Duhet të ndjesh aromën e fortë të ullirit të freskët, një hidhësi interesante në gojë e një djegësi pikante në grykë. Ky është, thënë thjesht, një vaj ulliri Ektra i Virgjër. Nëse do t’i vinim numra për nga niveli i fortësisë së aromës dhe shijes, aroma e frutit në një vaj të mirë ulliri duhet […]

nga AgroWeb më 29 September, 2016

Valbona do të mbetet një kujtim

Në ora 8 të mëngjesit të datës 28 Shtator 2016, kanë mbërritur buldozerët në Dragobi dhe Maskollatë, në Parkun Kombëtar të Valbonës. Që nga ora 11 në male jehonte zhurma e shkatërrimit. Veprimet e sotme janë të fundit në betejën, që nisi në janar 2016, kur u mësua për planet për të ndërtuar 14 HEC-e […]

nga AgroWeb më 29 September, 2016

Valbona do të mbetet një kujtim

Në ora 8 të mëngjesit të datës 28 Shtator 2016, kanë mbërritur buldozerët në Dragobi dhe Maskollatë, në Parkun Kombëtar të Valbonës. Që nga ora 11 në male jehonte zhurma e shkatërrimit. Veprimet e sotme janë të fundit në betejën, që nisi në janar 2016, kur u mësua për planet për të ndërtuar 14 HEC-e […]

nga AgroWeb më 28 September, 2016

Domatet e thara, dielli në traditën shqiptare

Tharja është një proçes që nxjerr në pah ëmbëlsinë natyrale të domateve. Domatet e thara në diell i japin aromë dhe shije të shumëfishtë shumë gatimeve. Ato mund t’i gjeni të gatshme, ose mund t’i përgatisni vetë në shtëpi. Mund t’i thani në ballkon nën rrezet e diellit duke i mbajtur të mbuluara me napë […]

nga AgroWeb më 27 September, 2016

10 vlerat e mëdha të lakrës së vogël

Lakra e vogël e njohur si Lakra e Brukselit, ndoshta futet në listën e ushqimeve më pak të preferuara, veçanërisht nga fëmijët, të cilët nuk rendin pas perimeve. E megjithatë, këto lakra të pafaj janë aq të pasura me vlera ushqimore, sa organizmi do të na e dinte për nder po t’i konsumonim rregullisht. Së […]

nga AgroWeb më 23 September, 2016

Të vërtetat tronditëse të karameleve xhelatinoze

Është e pamundur të mos kesh provuar dhe shijuar karamelet me xhelatinë të formave më të ndryshme që, siç thotë populli “ta bëjnë me sy”, veçanërisht fëmijëve. I gjejmë në formën e arushit, pjeshkës, krimbit, plot me ngjyra të ndezura tepër të bukura. Nëse këto karamele të pëqejnë aq sa nuk do ta dish se […]

nga AgroWeb më 23 September, 2016

Pekmezi, Ëmbëlsuesi Më i Mirë Natyral Prej Frutave

Lëngu i ëmbël i pekmezit ka qenë pjesë e traditës shqiptare prej shekujsh. Ai është përdorur jo vetëm për t’i dhënë shije gatimeve tona, por edhe në mjekësinë popullore, duke qenë se pasuron gjakun dhe është i pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë. Shqipëria është një vend me një kulturë dhe histori të pasur dhe […]

nga AgroWeb më 23 September, 2016

Bujqësia drejt marrjes së fondit europian 71 Milion Euro

Një dritë jeshile për financimin e fermerëve dhe agrobizneseve shqiptare. Qeveria shqiptare ka dorëzuar zyrtarisht pranë Komisionit Europian aplikimin për akreditimin e Strukturës Operative për menaxhimin e grantit prej 71 milionë euro për mbështetjen e bujqësise dhe zhvillimit rural, në kuadër të programit IPARD 2014-2020. Akreditimi i Strukturës Operative për fondet e IPARD-it në Shqiperi […]

nga AgroWeb më 22 September, 2016

Bujqësia drejt marrjes së fondit europian 71 Milion Euro

Një dritë jeshile për financimin e fermerëve dhe agrobizneseve shqiptare. Qeveria shqiptare ka dorëzuar zyrtarisht pranë Komisionit Europian aplikimin për akreditimin e Strukturës Operative për menaxhimin e grantit prej 71 milionë euro për mbështetjen e bujqësise dhe zhvillimit rural, në kuadër të programit IPARD 2014-2020. Akreditimi i Strukturës Operative për fondet e IPARD-it në Shqiperi […]

nga AgroWeb më 22 September, 2016

Dita pa makina – A e rrit cilësinë e ajrit?

Sot më 22 shtator Shqipëria i bashkohet, si çdo vit, Ditës Botërore pa Makina. Një sërë shtetesh përreth globit, morrin pjesë në iniciativën e Ditës pa Makina. E organizuar për herë të parë jozyrtarisht në vitin 1994, iniciativa u adoptua nga Komisioni Evropian në vitin 2000. Bogota, kryeqyteti i Kolumbisë, e themeloi Ditën Pa Makina […]

nga AgroWeb më 21 September, 2016

Produktet – Sa më të Stinës, aq më Natyrale

Na ka ndodhur të gjithëve që, kur konsumojmë perime që nuk janë të stinës, na duken si pa shumë shije dhe pa atë aromën e veçantë të freskisë. Domatet, patëllxhanat, kastravecat apo specat e dimrit duket sikur nuk ngjasojnë fare me ato të stinës kur prodhohen. Por, në bazë të kërkesës së tregut për t’i […]

nga AgroWeb më 20 September, 2016

Lepusha si Zvicra? Çfarë duhet të ndryshojë

Kisha dëgjuar shpesh këtë vit për Lepushën, destinacionin e ri turistik malor. E kishin krahasuar me majat zviceriane dhe fotot më ndollën aq shumë, sa vendosa të shkoj këtë fillim shtatori. Nga Shkodra duhet të ndjekësh rrugën për në Hanin e Hotit përgjatë Bajzës deri sa në tabela të shfaqet Hot dhe Tamarë. Rruga është […]

nga AgroWeb më 20 September, 2016

Thirrje për Aplikim për Grante e Trajnime për OJF-të e Ballkanit Perëndimor

Hapet thirrja për aplikim me ‘concept note’ për grante e trajnime për OJF-të nga Republika e Shqipërisë, në fushën e bujqësisë së qëndrueshme. ORCA (Serbi) në emër të grupit të partnerëve: AKTIV (Kosovë), FLOROZON (Maqedoni), CZIP (Mal i zi) dhe IEP (Shqipëri), ftojnë Organizatat e shoqërisë civile të paraqesin konceptet e tyre lidhur me nismën […]

nga AgroWeb më 19 September, 2016

Produktet Natyrale Që Rregullojnë Metabolizmin

Metabolizmi është proçesi i shndërrimit te ushqimeve dhe pijeve që ne konsumojmë, në energji. Ju mund të rrisni ritmin e rënies në peshë, duke fuqizuar ritmin e metabolizmit por për të bërë këtë, duhet të konsumoni ushqime që aktivizojnë hormonet e duhura për të përshpejtuar këtë proçes. Lexoni më poshtë listën e përgatitur nga AgroWeb: […]

nga AgroWeb më 19 September, 2016

Vetitë e Forta të Vajit të Majdanozit

Majdanozi është një barishte me dhunti të veçanta që i jep gatimeve tona një aromë special. Majdanozi konsiderohet si një trashëgimi e mirëfilltë e rajonit të Mesdheut dhe të Shqipërisë. Rrënja, farat dhe gjethet e kësaj barishte nxjerrin një vaj special me ngjyrë të çelët të verdhë dhe shije të athët. Ky vaj ka shumë […]

nga AgroWeb më 15 September, 2016

Vlerat e LuleTogëzës për zemrën dhe organizmin

Luletogëza ose Lule Filxhani është një nga lulet e egra më popullore në botë. Bima e familjes botanike Digitalis çel në shumë vende të Evropës, madje me bollëk edhe nëpër shpatet shqiptare dhe prodhon lule krejt të veçanta që shpesh krahasohen me gishtat e njeriut. Ngjyra e këtyre luleve varion nga e bardha, e verdha, […]

nga AgroWeb më 12 September, 2016

Kungulli – Super Perimja e Verdhë e Vjeshtës

Kungulli është një perim me super veti ushqyese, i pasur me vitamina dhe minerale, por me pak kalori dhe ka pafund mënyra për tu përfshirë në dietë, sa do të habiteshit. Që nga ëmbëlsira, sallata, byrek me kungull madje-madje mund të jetë një zëvendësues shumë i mirë dhe i gjalpit. Kungulli është një nga burimet […]

nga AgroWeb më 10 September, 2016

A e dini si bëhet tharja e frutave në shtëpi?

Qëllimi i tharjes është krijimi i frutave dhe perimeve të thata, të cilat mund të ruhen në temperaturë ambjenti për disa muaj. Procesi i tharjes pengon rritjen e mikrobeve në produktin e tharë. AgroWeb.org do t’ju shpjegojë si bëhet tharja e produkteve të ndryshme ushqimore në kushtet artizanale në shtëpinë tuaj. Si të veproni Tharja […]

nga AgroWeb më 9 September, 2016

Vetitë e Ribes – Rrushit të Zanave

A keni dëgjuar ndonjëherë për një frut pylli që ngjan si një shalqi i vogël dhe ka shijen e një rrushi të hidhur? Po flasim për atë që në latinisht quhet Ribes Uva, e që njihet në Shqipëri si Rrush frëngu, Rrush serezi ose Rrushi i dhelprës. Në Rusi, fundi i verës përkon me çeljen […]