nga AgroWeb më 31 January, 2017

Legjendat dhe të Vërtetat për Karrotat Bebe

Në shumë prej tregjeve shqiptare, konsumatorët mund të blejnë paketime të vogla të karrotave bebe të qëruara dhe gati për konsum. Këto karrota të vogla kanë të njëjtat vlerat ushqimore si ato të mëdhatë. Karrotat bebe janë një variant tejet i lehtë për konsum dhe në disa raste janë më të ëmbla se karrotat normale […]

nga AgroWeb më 30 January, 2017

Kolëza, një barishte unike mes të gjelbërave

Kolëza është një nga bimët barishtore më të preferuara të Mesdheut. Ajo përdoret gjërësisht në kuzhinën Italiane dhe atë Franceze. Së fundmi ka nisur të kultivohet edhe në Shqipëri. Kolëza shqiptare rritet nga fermerë të çertifikuar për produkte organike. Ajo është e ngjashme me brokolin dhe ka tufa të vogla me gjethe të mëdha. Në […]

nga AgroWeb më 30 January, 2017

Greqia kap kikirikë nga Kina me rekord aflatoksine

Autoritetet Greke kanë bllokuar një ngarkesë me kikirikë nga Kina, e cila përmban rekordin historik të aflatoksinës. Më 27 Janar 2017, Inspektoriati Shtetëror i Kontrollit të Cilësisë së Produkteve të Greqisë ka njoftuar të gjitha vendet e Bashkimit Evropian se ngarkesa me kikirikë përmbantë 20 herë më shumë aflatoksinë se sa norma e lejuar në […]

nga AgroWeb më 27 January, 2017

Bashkëjetesa në vazo – Barishtet më të mira për t’u rritur bashkë

Të kesh një kopësht të mirëfilltë, ku mund të rrisësh e kultivosh barishtet dhe perimet e preferuara është e mrekullueshme. Nuk ka gjë më të mirë se freskia, dhe barishtet arrijnë të gjallërojnë edhe gatimin më të zakonshëm. Për fat të keq, në kushtet e jetesës urbane, të pasurit e një kopështi është kthyer në […]

nga AgroWeb më 26 January, 2017

Manat Goxhi, Frutat e Kuqe që Zgjasin Jetën

Manat goxhi, apo siç gjenden zakonisht me emri manat goji, janë një frut që vjen nga bimës botanike Lycium barbarum. Këto kokrra të vogla janë përdorur në mjekësinë tradicionale popullore prej shumë kohësh. Studime të fundit kanë zbuluar fakte që mbështesin idetë popullore për vlerat e këtyre manave. Shumë prej frutave të pyllit ofrojnë antioksidantë […]

nga AgroWeb më 26 January, 2017

Vlerat surprizuese të gjetheve të mjedrës

Nëse ka një shije që më sjell ndërmend fëmijërinë, ajo është padyshim mjedra. Më kujtohet sa shumë rendja pas mjedrave të mbjella në kopsht dhe i haja me grushte, nëeuml; vend që t’i mblidhja në shportë. Mbaj mend momentet kur ulesha në ballkon dhe pija çajin e shijshëm që përgatitej nga gjethet e freskëta të […]

nga AgroWeb më 25 January, 2017

Guida e tregut – Brokoli dyfish më shtrenjtë, hudhrat nga Kina

Tregu shqiptar vijon të furnizohet nga rajonet tradicionale vendase dhe të huaja. Përsa i përket fruta-perimeve janë rajonet e Lushnjes, Korçës dhe Sarandës që mbajnë peshën kryesore, ndërsa ndër shtetet furnizuese Greqia vijon të jetë partneri kryesor. Lushnja mbetet një furnizues potencial i tregut agro-ushqimor me produkte cilësore si specat e kuq për 200 lekë/kg, […]

nga AgroWeb më 25 January, 2017

Gjallesa të Panjohura në Detin Adriatik

JanÑ‘ plot 91 specie tÑ‘ panjohura qÑ‘ janÑ‘ gjetur nÑ‘ katÑ‘r portet italiane nÑ‘ Adriatik: Trieste, Venecia, Ankona dhe Bari. Duket se shqetÑ‘simet e hershme tÑ‘ industrisÑ‘ sÑ‘ peshkimit pÑ‘r çrregullimet qe vihen re nÑ‘ botÑ‘n ujore, po fillojnÑ‘ tÑ‘ marrin kuptim. KÑ‘to specie qÑ‘ janÑ‘ zbuluar, vijnÑ‘ me anijet tregÑ‘tare nga Kina dhe vendet […]

nga AgroWeb më 24 January, 2017

Rriten importet nga Italia, Gjermania dhe Kina, bien eksportet me Kosovën

Në Dhjetor 2016 eksportet e mallrave arritën vlerën 22 mld lekë, duke u rritur me 22,5 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë dhe duke u ulur me 4,5 %, në krahasim me Nëntor 2016. Referuar raportit të INSTAT, importet e mallrave në Dhjetor 2016 arritën vlerën 56 mld lekë, […]

nga AgroWeb më 24 January, 2017

Surprizat e Pazakonta të Limonëve të Zinj

Limoni i zi është një agrume e tharë që ka humbur të gjitha lëngjet, pasi ka qëndruar për shumë kohë në diell. Në shumë receta të njohura ndërkombëtare, limoni i zi përdoret i plotë, i prerë ose i grirë duke i dhënë një shije interesante gatimeve, krejt të ndryshme nga çfarë keni njohur deri më […]

nga AgroWeb më 24 January, 2017

Spinaqi i thatë, një risi në vlera dhe shije

Popaji ishte një nga personazhët më të dashur dhe më frymëzues në fëmijërinë e shumë prej nesh. Ai na mësonte se spinaqi të bën të fortë. Kur u rritëm mësuam se spinaqi kishte dhunti më të shumta se aq. Spinaqi është një burim i pasur i klorofilit dhe antioksidantëve, vitaminave A, C, E, K, B2, […]

nga AgroWeb më 24 January, 2017

Rriten importet nga Italia, Gjermania dhe Kina, bien eksportet me Kosovën

Në Dhjetor 2016 eksportet e mallrave arritën vlerën 22 mld lekë, duke u rritur me 22,5 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë dhe duke u ulur me 4,5 %, në krahasim me Nëntor 2016. Referuar raportit të INSTAT, importet e mallrave në Dhjetor 2016 arritën vlerën 56 mld lekë, […]

nga AgroWeb më 23 January, 2017

Agrumet dhe Perimet Shqiptare Joshin Evropën

Agrumet dhe perimet shqiptare duket se kanë ‘rrëmbyer’ kurorën e mbretërimit të eksporteve në tregjet rajonale dhe evropiane. Prodhimi dhe eksporti i agrumeve nga zona e Konispolit ka ardhur në rritje gjatë tre viteve të fundit, duke filluar me 1.100 ton eksporte nga 10.000 ton prodhim në vitin 2014 dhe duke arritur në 5.560 ton […]

nga AgroWeb më 23 January, 2017

Çajrat Bimorë me Fuqitë Më të Mëdha Shëndetësore

Çajrat bimorë janë të nevojshëm dhe të domosdoshëm për të rikthyer nivelet e energjisë dhe për të forcuar sistemin imunitar. Ajo që duhet të dini është se stomaku i mirëpret pijet bimore edhe gjatë motit të ngrohtë. Çajrat janë për stomakun njësoj siç janë këpucët për këmbët ose kapelet për kokën. Çajrat janë të dobishën […]

nga AgroWeb më 23 January, 2017

Kombinimi unik i trumzës me fuqinë e xhenxhefilit

Freskimi i motit shoqërohet gjthnjë me një sërë problemesh shëndetësore siç janë gripi, të ftohtit dhe sidomos bronshiti. Rrugët e frymëmarrjes dhe mushkëritë goditen nga inflamacioni si rrjedhojë e të ftohtit dhe gripit por edhe duhanpirjes apo toksinave të ndryshme duke na lënë peng të kollës që “nuk di të ikë.” Grekët dhe Romakët e […]

nga AgroWeb më 20 January, 2017

Shqipëria me nivelin më të lartë në Evropë të aflatoksinës së lejuar

Shqipëria ndër vendet me nivelin më të lartë në botë të aflatoksinës së lejuar në produktet ushqimore. E paralajmëruar, por jo e marë seriozisht. Dhe nuk është hera e parë që autoritetet shqiptare qëndrojnë indiferente përballë rreziqeve ushqimore që vijnë nga jashtë. Është rasti i kikirikëve, një produkt gjerësisht i konsumuar nga shqiptarët. Një muaj […]

nga AgroWeb më 19 January, 2017

Ngrica në Evropë – Mundësi e mirë për shitje shqiptare

Përmbytjet, moti i ftohtë dhe nivelet e ulëta të rrezeve të diellit në Evropë kanë krijuar pasoja të tmerrshme për rritjen e perimeve në këto vende. Moti i keq në Itali dhe Spanjë ka sjellë rritjen e ndjeshme të çmimit kryesisht të perimeve në Europën veriore. Përmbytjet në Spanjë dhe moti shumë i keq në […]

nga AgroWeb më 19 January, 2017

NASA: 2016 – Viti më i nxehtë në histori

Viti që lamë pas ishte zyrtarisht viti më i nxehtë në Tokë që kur filluan të mbaheshin statistikat në vitet 1880. Për të tretin vit rradhazi temperaturat thyejnë rekord dhe 2016-a është zyrtarisht viti më i nxehtë në histori sipas Organizatës Botërore të Meteorologëve, NASA-s dhe NOAA-s. Shkencëtarët thonë se efekti serë i shkaktuar nga […]

nga AgroWeb më 19 January, 2017

NASA: 2016 – Viti më i nxehtë në histori

Viti që lamë pas ishte zyrtarisht viti më i nxehtë në Tokë që kur filluan të mbaheshin statistikat në vitet 1880. Për të tretin vit rradhazi temperaturat thyejnë rekord dhe 2016-a është zyrtarisht viti më i nxehtë në histori sipas Organizatës Botërore të Meteorologëve, NASA-s dhe NOAA-s. Shkencëtarët thonë se efekti serë i shkaktuar nga […]

nga AgroWeb më 17 January, 2017

Vlerat e Rralla të Frashërit Shqiptar

Frashëri i bardhë është një pemë shtatlartë dhe mjaft e hijshme që rritet gjërësisht në Shqipëri. Në Tiranë i thërrasin ‘frasht’, në Elbasan ‘prashtën’, në Bardhaj ‘frashën i egër’, në Kosovë ‘frashën’ dhe në Divjakë ‘frashën mali’. Frashëri i bardhë dallohet lehtësisht nga lëvorja karakteristike me ngjyrë gri të çelët, por edhe degët me nga […]