nga AgroWeb më 29 March, 2017

Europa në Alarm edhe prej Mishit të Pulave nga Brazili

Kohë të vështira për prodhimet e mishit brazilian të eksportuara në Europë dhe në botë. Pas problemeve me skandalin e mishit të viçit dhe të lopës, edhe produktet e shpendëve dhe sidomos ato të pulave po shkaktojnë një tjetër stuhi në tregjet europiane. Ditën e sotme, datë 29 Mars 2017, Sistemi i Alarmit i Bashkimit […]

nga AgroWeb më 29 March, 2017

Forumi i Agrobiznesit Shqipëri-Turqi: Nxitje bashkëpunimit

Forumi i Agrobiznesit Shqipëri-Turqi u organizua në Tiranë, me pjesëmarrjen e ministrit të Bujqësisë Edmond Panariti dhe atij turk të Bujqësisë, Ushqimit dhe Blegtorisë, Faruk Çelik . Të pranishëm ishin zyrtarë të lartë të dy vendeve, përfaqësues të 49 kompanive turke që aktivitetin e tyre e kanë të lidhur me bujqësinë, agroturizmin, përpunimin e produkteve […]

nga AgroWeb më 29 March, 2017

Forumi i Agrobiznesit Shqipëri-Turqi: Nxitje bashkëpunimit

Forumi i Agrobiznesit Shqipëri-Turqi u organizua në Tiranë, me pjesëmarrjen e ministrit të Bujqësisë Edmond Panariti dhe atij turk të Bujqësisë, Ushqimit dhe Blegtorisë, Faruk Çelik . Të pranishëm ishin zyrtarë të lartë të dy vendeve, përfaqësues të 49 kompanive turke që aktivitetin e tyre e kanë të lidhur me bujqësinë, agroturizmin, përpunimin e produkteve […]

nga AgroWeb më 28 March, 2017

Umami dhe Kokumi – Dy ndjesitë superiore të shijes!

Siç mund ta keni kuptuar, këto dy fjalë janë unike. Umami dhe Kokumi janë fjalë që vijnë nga gjuha japoneze. Mund të mos i keni dëgjuar, por Umami dhe Kokumi kanë fituar mjaft popullaritet në botë, sidomos në kohët e sotme. Në Japonisht, Umami përkthehet ‘shije e këndshme’ dhe përkufizon shijen e pestë pas katër […]

nga AgroWeb më 28 March, 2017

Si të bëjmë shufra me fruta të thata në shtëpi

Shufrat proteinike me fruta të thata janë një ushqim i shpejtë dhe i rëndësishëm, por shpesh ato që blihen në market përmbajnë përbërës të panevojshëm, siç është sheqeri që përcjell shumë kalori. Këto shufra të madhësive të ndryshme gjenden në shumë dyqane dhe konsumohen shumë, sidomos nga ata që merren me aktivitet fizik. Nëse keni […]

nga AgroWeb më 28 March, 2017

Barishtet dhe erëzat, vlerat në mjekësi dhe në gatim

Erëzat dhe bimët medicinale janë fantastike për t’i dhënë aromë, shije dhe vlera çdo ushqimi dhe jo vetëm. Këto dy produkte mund të duken e njëjta gjë, po dallimet mes tyre janë të mëdha. Librat e recetave të kuzhinës rekomandojne përdorimin e shumë erëzave, barishteve dhe bimëve medicinale por pa shpjeguar dallimin mes tyre.  Bimët […]

nga AgroWeb më 27 March, 2017

Ndryshimi mes patëllxhanit të bardhë dhe vjollcë

Patëllxhani i përket një familje botanike bimësh (Solanaceae) që përmban më shumë se 2000 specie bimësh (disa të pangrënshme dhe helmuese) me karakteristika të përbashkëta siç janë forma e lules së bimës apo vendosja e caktuar e farave brenda frutit apo perimes. Patëllxhanin e gjejmë në ngjyra të ndryshme, por më të përhapurit janë patëllxhani […]

nga AgroWeb më 27 March, 2017

Ndryshimet e Vlerave – Arra e Zezë Apo Arra Kafe

Arrorët e Shqipërisë janë një krenari kombëtare. Vendi ynë është i pasur me arra të zeza dhe arra ngjyrë kafe, të cilat i përkasin familjes botanike Juglans, por ato që gjenden më shumë në vend janë arrat ngjyrë kafe. Po t’i hedhim një sy arrave të zeza dhe ngjyrë kafe, do të vërejmë se arra […]

nga AgroWeb më 27 March, 2017

Kumbulla e Zezë apo e Kuqe – Ndryshimet Sipas Ngjyrave

Kumbullat janë fruta të ëmbla, me plot lëng e me vlera të larta ushqimore. Kumbullat i përkasin të njëjtës familje botanike (Prunus) me bajamet dhe pjeshkët. Në tregun shqiptar, mund të gjeni me qindra varietete të kumbullës. Pikë së pari, le të flasim për kumbullat e zeza, që janë edhe fruta të ëmbla. Ato konsumohen […]

nga AgroWeb më 22 March, 2017

Mana e Kuqe apo e Bardhë – Cila është Më e Mira

Shumë njerëz janë të mendimit se ndryshimi i vetëm mes manave është ngjyra. Disa të tjerë mendojnë që manat e kuqe dhe ato të bardha nuk kanë asnjë ndryshim. E vërteta është se ngjyrat nuk janë veçoria e vetme që i ndan këto fruta të shijshme. Mana e kuqe (Morus Rubra) ka vendlindjen në Kinë, […]

nga AgroWeb më 22 March, 2017

Nga Deti Apo Miniera – Cila është Kripa e Duhur

Nëse pako e kripës që blini nuk shkruan qartë kripë deti atëherë ajo që blini nuk është e tillë. Realisht po blini atë që në shqip quhet kripë guri. Minierat ose deti janë burimi kryesor i kripës së tavolinës. Kripa e gurit përftohet në miniera kripe dhe prodhohet përgjatë një procesi industrial që kulmon me […]

nga AgroWeb më 21 March, 2017

Banka ProCredit certifikohet me standardin e menaxhimit mjedisor ISO 14001:2015

Banka ProCredit certifikohet me standardin ISO 14001:2015, standard i njohur ndërkombëtar për Sistemin e Menaxhimit Mjedisor. Kjo certifikatë është lëshuar nga kompania TÜV AUSTRIA ALBANIA. Në aktivitetet e biznesit, ProCredit Bank kujdeset që aktivitetet e saj të jenë të qëndrueshme dhe miqësore me mjedisin duke mbrojtur mjedisin dhe parandaluar ndotjen. Në sajë të ndërgjegjësimit të […]

nga AgroWeb më 21 March, 2017

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

Vendet më të mëdha konsumatore të mishit me origjinë nga Brazili kanë ndaluar importet nga ky vend, pas lajmit se kompanitë e mishit kanë shitur produkte të dëmshme prej vitesh. BBC lajmëron se vendet e Bashkimit Europian njoftuan se nuk do të blinin më mish nga kompanitë braziliane të përfshira në këtë skandal. Kina ka […]

nga AgroWeb më 21 March, 2017

Banka ProCredit certifikohet me standardin e menaxhimit mjedisor ISO 14001:2015

Banka ProCredit certifikohet me standardin ISO 14001:2015, standard i njohur ndërkombëtar për Sistemin e Menaxhimit Mjedisor. Kjo certifikatë është lëshuar nga kompania TÜV AUSTRIA ALBANIA. Në aktivitetet e biznesit, ProCredit Bank kujdeset që aktivitetet e saj të jenë të qëndrueshme dhe miqësore me mjedisin duke mbrojtur mjedisin dhe parandaluar ndotjen. Në sajë të ndërgjegjësimit të […]

nga AgroWeb më 20 March, 2017

Thjerëzat, Përfitimet e Vlerave Sipas Ngjyrave

Thjerëzat janë bishtajore me kokërra të imëta por me vlera dhe ushqyes të një niveli të lartë. Ato kombinohen mjaft mirë në supa, gatime dhe receta të ndryshme shqiptare. Forma e thjerëzave është si ajo e fasuleve por në miniaturë. Disa lloje thjerëzash kanë formë ovale ndërsa disa të tjerat janë më të sheshta. Thjerëzat […]

nga AgroWeb më 20 March, 2017

Si të rrisni vetë përbërësit e sallatës tuaj

Cili është çelësi i përgatitjes së një sallate spektakolare e super të shijshme? Produktet organike e të freskëta, sigurisht. Mënyra ideale për t’u furnizuar me perime të freskëta është t’i rrisësh ato në kopshtin, tarracën ose ballkonin tënd. Zbuloni mënyrat si të rrisni vetë 5 përbërsit kryesorë të një sallate të shijshme. Sallata jeshile Sallata […]

nga AgroWeb më 17 March, 2017

Filiza brenda domates, çudia e rradhës në Shqipëri

A ju ka ndodhur ndonjëherë që të prini domaten në gjysmë dhe të zbuloni brenda saj filiza të frikshëm që ju kanë shtuar dyshimet dhe frikën mbi këtë frut kaq të rëndësishëm për shëndetin? Kohët e fundit, shumë lexues të AgroWeb.org kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me përmbajtjen shpesh të çuditshme të domateve […]

nga AgroWeb më 17 March, 2017

Lëngu Special i Frutave dhe Perimeve të Gjelbra

Lëngu i mollës jeshile, kivit dhe spinaqit është jo vetëm i shijshëm por edhe i pasur me ushqyes. Është mënyra e duhur për të nisur ditën. Lëngu i gjelbër nuk është i thartë, siç mund të mendoni falë mollëve jeshile dhe kivit. Në këtë stinë, spinaqi është barishtja e parë që blihet rregullisht në treg. […]

nga AgroWeb më 17 March, 2017

Uthull Molle Apo Uthull Rrushi – Dallimet e Vlerave

Uthulla e mollës dhe uthulla e bardhë janë dy gjëra krejt të ndryshme. Të dyja janë mjaft të dobishme në gatim dhe për disa kura medicinale, apo përdorime vetjake nga më të ndryshmet. Ndonëse uthulla nuk është krijuar për përdorime të shumëfishta, ajo përdoret në mënyra të ndryshme në shumë vende të botës. Uthullat krijohen […]

nga AgroWeb më 17 March, 2017

Tregu i Marsit – Të Rejat e Freskëta dhe Çmimet

Referuar të dhënave të sotme nga tregu Agro-Ushqimor Tiranë, frutat si portokallet dhe shegët, të cilat pëlqehen fort nga konsumatorët këto ditë të para të pranverës, importohen nga Greqia me çmimet respektive 70-90 lek/kg për portokallet dhe 260 lek/kg për shegët. Nga ana tjetër, fermerët shqiptare furnizojnë tregun me produkte vendase si domate 180 lek/kg, […]