nga AgroWeb më 31 October, 2017

Komposto Shege, Shija e Ëmbël e Vjeshtës

Shumë amvisa shqiptare nisin të përgatisin disa lloje unike ëmbëlsirash me shegë, siç është reçeli apo komposto prej shege. Shegët e ëmbla apo pak të athëta por të kuqe flakë, aq shumë të dëshiruara nga të gjithë, janë fantastike të përgatitura si komposto. Vjeshta sjell një nga frutat më të dashura të kultivuara anë e […]

nga AgroWeb më 31 October, 2017

Pica e Shtëpisë me Domate dhe Rukola

Pica e shtëpisë është mënyra më fantastike për të mbledhur familjen rreth tryezës përmes një recete të shëndetshme që tundon shijen e kujtdo. Embëlsia tradicionale e domateve të thara në diell dhe barishteve shumëngjyrëshe e bëjnë picën e gatuar në shtëpi, shumë herë më të shëndetshme dhe më të mirë se ajo e blerë në […]

nga AgroWeb më 31 October, 2017

Drithëra dhe Fruta të Thata – Niseni Ditën Shëndetshëm

Nëse do t’u thuhej shqiptarëve para viteve 90’ se tërshëra do të konsumohej masivisht, madje do të ishte shumë e kërkuar për proteinat e saj, vështirë se do ta besonin. Në rastin e Shqipërisë, tërshëra regjistroi një përdorim masiv vetëm në dy dekadat e fundit. Ky drith është fantastik për të nisur ditën plot fuqi […]

nga AgroWeb më 30 October, 2017

Domatet e Egra, Frutat Plot Vlera të Malësive të Shqipërisë

Domatja e egër njihet ndryshe edhe fshikakuqe dhe mban emrin botanik Physalis Alkekengi. Shija e domates së egër është një kombinim mjaft interesant i domates tradicionale dhe luleshtrydhes. Në Shqipëri, domatja e egër (lat. Physalis alkekengi L.), ka emërtime të ndryshme në varësi të zonave. Në Shkodër i thërrasin shishëkuqe, në Korçë e quajnë piperkë […]

nga AgroWeb më 29 October, 2017

Nga Lëngu në Pluhur – Rruga e Qumështit

Në 100 vitet e fundit, qumështi ka kaluar një sërë etapash për të arritur tek tryeza e konsumatorit. Dikur lopët, delet, dhitë barisnin të lira nëpër fusha duke dhënë nivelin maksimal të vitaminave dhe mineraleve në qumështin e freskët e të papërpunuar. Sot me rritjen e popullsisë dhe nevojën e madhe për ushqim, edhe qumështi […]

nga AgroWeb më 27 October, 2017

Supë me Kërpudha – E Shijshme plot Vlera

Kjo është një recetë fantastike për të shijuar dhe përvetësuar vlerat që kërpudha i ofron organizmit në këto ditë vjeshte Kërpudhat janë një ushqim shumë i rëndësishëm për njeriun. Ato janë mishtore, me një shije dhe aromë karaktersitike që i japin gatimeve një nuancë mjaft interesante. Kërpudhat janë të vetmet burim bimor të vitaminës D, […]

nga AgroWeb më 27 October, 2017

Dardha – Fruti që Dardanët i falën Botës

Dardha për shqiptarët shpesh përfaqëson hijeshinë dhe në veçanti bukurinë femërore. Këto fruta zënë një vend krejt të veçantë në folklorin shqiptar dhe tregojnë historinë e hershme të kultivimit të tyre në trevat e lashta shqiptare. Fjala “dardhë” sipas gjuhëtarëve rrjedh nga emri Ilir “darda”, kjo fjalë është e lashtë sa vetë kultivimi i dardhëve […]

nga AgroWeb më 27 October, 2017

Rrushi i Thatë – Vlerat Speciale për Shëndetin

Kur është hera e fundit që ke ngrënë rrush të thatë? Ky fryt i thatë dhe i ëmbël ka qenë shoqërues i yni gjatë gjithë jetës. Këto kokrra të shijshme ngjyrë ari, të gjelbër apo të zeza, janë të preferuara nga fëmijët, por edhe të rriturit nuk i rezistojnë dot. AgroWeb ju sjell në vëmendje […]

nga AgroWeb më 27 October, 2017

Mandarinat e Freskëta – Ndjesitë e Ëmbla të Frutave të Artë

A ju ka marrë malli për Mandarinat e Xarrës, Borshit dhe Sarandës? Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe kërkuar në treg gjatë stinës në vijim. Antioksidantët që gjenden tek mandarinat, ulin kolesterolin e keq dhe largojnë radikalet e lira në organizëm. Shumë të pasura me fibra mandarinat stimulojnë rënien në peshë. Nëse konsumoni mandarina […]

nga AgroWeb më 25 October, 2017

Misra Avullues Për Uljen e Tensionit të Gjakut

Misri është padyshim një nga drithërat më të dashura për shqiptarët. Edhe për pak kohë do të kemi misra të pjekur trotuarëve të qytetit. Por përveç traditës së hershme të konsumit të misrave, AgroWeb.org ju fton të zbuloni fakte krejt interesante lidhur me të mirat e këtij drithi që ndihmon në uljen e një nga […]

nga AgroWeb më 24 October, 2017

Sangria e Ngrohtë, Kur Frutat dhe Erëzat Ndezin Mbrëmjet e Vjeshtës

Sangria është një nga pijet më të dashura të vjeshtës E ngrohtë, plot erëza dhe aromatike, kjo pije është gjithçka të nevojitet në një mbrëmje tipike të kësaj stine të bukur. Sangria është një pije me origjinë nga Portugalia dhe Spanja që mori emrin në shekullin e 18-të. Emri ‘sangria’ mendohet të jetë huazuar nga […]

nga AgroWeb më 24 October, 2017

Thjerrëza me Xhinxher e Limon – Supa Magjike plot Shëndet

Është pjata ideale për t’i dhënë organizmit dhe trupit imunitet, forcë dhe energji. E shëndetshme, e shijshme dhe pak pikante kjo është një pjatë fantastike, e cila falë ushqyesve që ka plotëson në mënyrë perfekte normën ditore të organizmit për fibra, hekur dhe proteina. Ditët e ftohta kanë mbërritur, e bashkë me to edhe virozat, […]

nga AgroWeb më 24 October, 2017

Hudhra e Zezë, Ushqimi që fal Përjetësinë

Në mitologjinë aziatike, hudhra e zezë thuhej që ofronte përjetësinë. Ndoshta kjo është thjesht legjendë, por nuk ka asnjë dyshim që hudhra e zezë është e mirë për shëndetin, duke qenë se është e pasur me antioksidantë, dy herë më shumë se hudhra e zakonshme që ne njohim dhe duam. Si nxihet hudhra? Duhet të […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Tetor Plot Meteorë! Spektakël Yjesh Në Qiellin Shqiptar

Një nga shfaqjet më të mira qiellore të vitit do të arrijë kulmin gjatë kësaj fundjave. Fiks në mes të datave 20 dhe 22 Tetor 2017. Është koha e vitit kur spektakli i meteoreve të Orionit arrin kulmin më të shkëlqyer. Këta meteorë që përshkojnë qiellin e këtyre netëve magjike janë ndër më të shpejtët […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Kërpudhat e Thata të Veriut të Shqipërisë

Kërpudhat i gjeni në çdo market, krahas produkteve ushqimore të freskëta, por ato nuk janë as frut as perime. Pavarësisht kësaj, vlerat e kërpudhave janë të mëdha, jo vetëm në aspektin ushqimor. Kërpudhat zakonisht konsumohen të freskëta, por a e dinit se edhe kërpudhat e thata janë një zgjedhje e shkëlqyer? Kërpudhat e thata janë […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Vera e shegës, joshja e re e kokrrave të kuqe

Përdorimet e shegës në kuzhinë janë të shumta. Por a e dinit se shega përdoret edhe për përgatitjen e verës? Shumë njerëz janë të apasionuar pas verës së shegës, sepse ka një shije fantastike. Madje, kur zbulon vlerat e panumërta të shegës dhe përmbajtjen e antioksidantëve, atëherë përgatitja e verës me këtë frut është e […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Shurupi i Rrënjëve të Lëpjetës, Kura e Gjelbër për Shëndetin

Në përdorimet medicinale, lëpjeta është e njohur për vlerat e saj kurative. Lëpjeta është një nga bimët më miqësore në kuzhinën shqiptare, e përdorur gjerësisht në përgatitjen e byrekëve të shtëpisë. Ajo rritet në natyrë të egër ose kultivohet në bahçet apo kopshtet e shtëpive. Ende në Shqipëri, kjo bimë fantastike për të mirat që […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Të Pushosh mes Mrekullisë së Alpeve Shqiptare

Një fundjavë drejt alpeve është mahnitëse, sidomos tani në vjeshtë, kur ngjyrat e natyrës ndryshojnë apo edhe gjatë dimrit, kur gjithçka vishet me të bardha.   Shqipëria është një nga vendet më malore në Evropë. 70% e territorit të vendit është malor.  Peisazhi që ofrojnë malet shtatlartë është nga ata që të lë pa frymë dhe i […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Udhëto mes Shijeve Tunduese të Vjeshtës

Tani që vjeshta është rehatuar mirë, është koha të shijojmë produktet më tunduese të saj. Bota e perimeve dhe frutave të vjeshtës është aq e larmishme sa mund t’i gëzohemi produkteve të freskëta të kësaj stine të vitit. Tani që vjeshta është rehatuar mirë, është koha të shijojmë produktet më tunduese të saj. Por cilat […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Lëngu i Misrave të Zier – Përse i Duhet Organizmit

Kjo pije është e pasur me antioksidantë dhe përcjell shumë vlera shëndetsore. Lëngu i misrit të zier është një alternativë e shëndetshme për të gjithë ata që janë në kërkim të diçkaje të re. Kjo pije është e pasur me antioksidantë dhe përcjell shumë vlera shëndetsore, përfshirë këtu përmirësimin e sistemit imunitar dhe uljen e […]