500x150-01

MË TË REJAT

Receta e Famshme e Çokollatës së Dubait me Kadaif dhe Fistikë

Kjo recetë virale do t’ju bëjë të pyesni veten se pse nuk keni bërë...

Hugaria shënon numrin më të lartë të vdekjeve nga duhani, ekspertët: Të ndjekin shembullin e Suedisë

Teksa hungarezët pinë cigare, suedezët përdorin produkte alternative. Ata kanë avantazhin që nuk duhet...

Uji i Gazuar dhe Pasojat tek Dhëmbët – Kujdesi që ju Duhet

Në kohët e sotme, konsumatorët janë shpesh në dilemë nëse duhet të zgjedhin ujin...

Sa Kalori Digjni Duke Ecur Për Një Orë

Ecja ka përfitime të shumta për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Por kur bëhet fjalë...

Kek Super i Butë me Shije të Lehtë – Receta më e Thjeshtë e Përgatitjes

Keku është një nga ato gatime që mund t’i japë shpirtin e festës çdo...

3 Lëngjet më të Mira Kundër Konstipacionit për Tretjen e Mirë

Fibra është elementi kyç i një sistemi të shëndetshëm tretës. Mungesa e saj ndikon...

Supë me Kos dhe Lëng Pule – E Lehtë, me Shije të Mirë dhe Plot Shëndet

Kjo është një recetë e thjeshtë, përgatitet lehtë dhe është fanatstike në shoqërimin e...

Studimi: Grupi juaj i gjakut mund t’ju bëjë më të ndjeshëm ndaj dhjetëra sëmundjeve

Shumë njerëz joshen nga ideja se grupi i tyre i gjakut përcakton personalitetin e tyre, apo se disa...