Lajmet

AgroWeb

Qumësht dhe Mjaltë – Kombinimi që Ju Duhet për Flokë të Plotë

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj gjithnjë e më shumë mënyrat se si t’i trajtoni flokët tuaj shtohen. Trajtimet për flokët nuk janë kurrë të tepërt e sidomos kur janë me bazë natyrale. Disa nga ushqimet që përdorni çdo ditë në kuzhinë mund t’ju vijnë […]

AgroWeb

Trangujt e Hidhur – Pse Ndodh dhe a Duhen Konsumuar

Trangujt e freskët janë përbërësi kryesor i shumë sallatave të shijshme dhe ushqyese. Por çfarë ndodh kur trangulli që ne përdorim për sallatë është i hidhur? A e keni pyetur veten se nga vjen hidhësia e trangullit? Zakonisht trangujt e sapokëputur dhe të stinës janë të shijshëm, plot lëng, por herë pas here gjejmë edhe […]

AgroWeb

Pesë Gjëra Fantastike që Bën Truri Kur je në Gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor për organizmin njësoj si ushqyerja. Pavarësisht domosdoshmërisë së tij, ekspertët akoma janë të paqartë mbi nevojën për gjumë të organizmit, ndërkohë që truri nuk fle, përkundrazi punon me një furi të […]

AgroWeb

Shenjat e Shisheve Plastike – Si t’i Dalloni

Me siguri sa herë blini një shishe uji apo lexoni etiketat e tyre shikoni shenja të cilat shpesh mund të uken abstrakte. Jo të gjitha shishet plastike janë njësoj dhe mund të ripërdoren. Këtu hyjnë në funksion pikërisht shenjat dhe ikonat e ndryshme të cilat gjenden në pjesën e pasme të etiketës dhe sinjalizojnë mesazhe […]

Ekonomi

Video Të gjitha »

Të gjitha lajmet

Më të lexuarat

AgroWeb

Kur Është Koha më e Mirë Për t’u Peshuar?

Ndoshta doni të bëheni më të shëndetshëm ose po shpresoni të vishni xhinset e preferuara që ju rrinë ngushtë. Cilado qoftë arsyeja, është plotësisht e llogjikshme të duash trupin tënd dhe të duash të humbasësh peshë. Shpesh mund të jeni duke pyetur veten se kur është koha më e mirë për tu peshuar? Dhe a […]

AgroWeb

Sekretet e Salcës Me Avokado Dhe Arra

Kjo salcë ​​me avokado dhe arra shqeme është shumë e shijshme dhe e gjithanshme në kuzhinë! E freskët, kremoze, e pasur me lëndë ushqyese dhe mbi të gjitha me bazë bimore, salca është perfekte për çdo vakt. Përgatitja e saj kërkon vetëm 25 minuta, 6 përbërës dhe një mikser. Nëse jeni gati ta provoni, ndiqni […]

AgroWeb

Cilat Janë Përfitimet Shëndetësore Të Specit Të Kuq Të Grimcuar?

Nëse speci i kuq i grimcuar është një nga përbërësit kryesor në kuzhinën tuaj, atëherë jeni në rrugën e duhur. Një përbërës i gjithanshëm, që falë kapsaicinës i jep gatimeve edhe shumë përfitime në organizëm. AgroWeb.org ju njeh me to në këtë artikull. Qetëson stomakun Edhe pse fillimisht mund të mendoni që kjo erëz djegëse […]

AgroWeb

Qumësht dhe Mjaltë – Kombinimi që Ju Duhet për Flokë të Plotë

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme. Prandaj gjithnjë e më shumë mënyrat se si t’i trajtoni flokët tuaj shtohen. Trajtimet për flokët nuk janë kurrë të tepërt e sidomos kur janë me bazë natyrale. Disa nga ushqimet që përdorni çdo ditë në kuzhinë mund t’ju vijnë […]