500x150-01

MË TË REJAT

Hudhra dhe Xhenxhefili – Kura e Mrekullueshme për Zemrën dhe Imunitetin

Të dyja këto produkte kanë qenë subjekt studimesh të shumta për vlerat që ofrojnë....

Fërgesë me Gjizë dhe Speca Gogozhare – Shija Speciale e Stinës

Me aromën e tyre fantastike, specat turshi lezetosin shijen e çdo gatimi në tryezat...

Si të Përdorni Qepët Kundër Artritit, Reumatizmës dhe Osteoporozës

Qepa është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës që nuk mungon kurrë...

Si të Mbillni Mëllagën në Kushtet e Shtëpisë

Lulja e mëllagës është një nga dhuratat më të mrekullueshme që natyra i Shqipërisë. Në Shqipëri,...

Omletë me Gjizë – E Thjeshtë, e Shijshme, Ideale për Mëngjes   

Omleta është një ndër recetat më të hershme jo vetëm të kuzhinës shqiptare por...

Rukola Gjethegjerë Shqiptare – Kushtet e Kultivimit

Në zonën e Alpeve të Shqipërisë gjendet në florën e egër një varietet i...

A e Dini Çfarë i Bëjnë Trurit Mendimet Negative?

Mendimet e përsëritura negative mund të rrisin rrezikun e sklerozës. Këtë e thotë një...

Tre Mënyra si Çokollata e Zezë ju Ndihmon të Bini nga Pesha

Falë flavonoidëve, katekinës dhe ploifenolëve, çokollata e zezë konsiderohet si një produkt i shëndetshëm....