nga AgroWeb më 15 gusht 2017

Përdorimet Befasuese të Bishtave të Qershive

Bishtat e qershive janë të rëndomtë në dukje. Ato janë të parat që hidhen në kosh kur i dorëzohemi kënaqësisë që na japin qershitë. Por këto bishta të hollë janë të mbushur me vitaminë A, B1 dhe C. Bishtat, gjethet dhe lëvorja e pemës së qershisë janë të gjitha t&...

nga AgroWeb më 24 prill 2017

Qershitë e Ëmbla Vijnë të Kripura

Më në fund mbërritën, mjaltë të ëmbla, por me çmime goxha të kripura. Qershitë, frutat e kuqe plot lëng sapo kanë dalë në treg, por për shkak se sezoni sapo ka nisur do të mund t’i gjeni me një çmim stratosferik; 500 deri 700 Lekë për kilogram, e në disa raste edhe më shumë...