nga AgroWeb më 15 Maj, 2020

Amareta Të Shkrifëta Shtëpie – Ëmbëlsi E Lehtë Magjike

Janë të lehta si një pupël, të shijshme ndërsa të përfshijnë tërësisht me ëmbëlsinë e tyre. Duhen vetëm 10 minuta në përgatitje dhe 25 minuta në pjekje dhe në fund rezultati do t’ju mrekullojë me shijen e tij. Sekreti i shijes së këtyre amaretave qëndron tek arra e kokosit e grirë, e cila është edhe […]

nga AgroWeb më 15 Maj, 2020

Pispili me Spinaq dhe Qepë të Njoma – Shije Fantastike

Në doni të përgatisni një recetë të shijshme, të shpejtë e të shëndetshme njëkohësisht, provoni pispilinë me spinaq dhe qepë të njoma. Me shije perfekte dhe ideal për t’u konsumuar në çdo kohë. Shoqërohet me kos apo dhallë të freskët por edhe më sallata të freskëta të stinës. Përbërësit 1 kg spinaq 1 tufë me […]

nga AgroWeb më 15 Maj, 2020

Qofte Juvarllaqe Nga Tradita e Kuzhinës Himarjote

Përgatitja e qofteve është padyshim një nga specialitetet më të shijshme të kuzhinës shqiptare. Tradita e përgatitjes së tyre ndryshon sipas krahinave të ndryshme por shija të mrekullon patjetër njëlloj. Të thjeshta, të kombinuara në supa apo salca të ndryshme, amvisat shqiptare me mjeshtërinë e tyre në kuzhinë shndërrojnë çdo recetë të qofteve në një […]

nga AgroWeb më 15 Maj, 2020

Mbretëroret e Ëmbla të Veriut

Është një ëmbëlsirë krejt e veçantë, karakteristikë e traditës shqiptare e cila është përcjellë mes amvisave si një recetë sekrete e misterioze. Në disa zona të Shqipërisë quhet Mbretërore e në disa të tjera Bushe, por shija e saj e përsosur të lë me të vërtetë pa fjalë. Mbretëroret apo Bushet janë aq të buta […]

nga AgroWeb më 15 Maj, 2020

Një Mënyrë e Re e Përgatitjes së Taratorit në Shtëpi

Taratori është një ndër gatimet më të thjeshta e të freskëta të traditës. Përgatitet shumë lehtë duke bashkuar kosin, kastravecin dhe vajin e ullirit. Njihet gjerësisht për shijen e tij të veçantë dhe vlerat e mëdha që i dhuron organizmit. Ideal për të humbur në peshë, taratori do të kthehet në ushqimin tuaj të preferuar […]

nga AgroWeb më 15 Maj, 2020

Gjethet e Rrushit – Kur Duhen Mbledhur Dhe Si Duhen Ruajtur Për Gatim Gjatë Gjithë Vitit

Një nga gatimet më popullore dhe të preferuara në Shqipëri janë japrakët. Por gjethet e rrushit, përbërësi kryesor i tyre, nuk mund të gjenden gjatë gjithë vitit. Pas çeljes së bistakëve të hardhive, nuk këshillohet të mblidhen më gjethet e rrushit. Kjo si pasojë e spërkatjes me produkte që e mbrojnë rrushin nga insektet dhe sëmundjet […]