nga AgroWeb më 29 December, 2021

Rosto Me Gjel deti – Receta Që Duhet Të Provoni Këto Festa!

Zakonisht kur bëhet fjalë për rosto mendja mund t’ju shkojë natyrshëm tek ajo me mish derri, por AgroWeb.org këtë herë ju njeh me një tjetër metodë. Në këtë recetë në vend të mishit të derrit do të përdorim mishin e gjelit të detit dhe mënyra e përgatitjes është pothuajse e njëjtë. Rosto me gjeldeti jo […]

nga AgroWeb më 28 December, 2021

Receta më e Mirë për Kulaçin e Përsheshit të Vitit të Ri

Përsheshi sigurisht që merr shije krejtësisht tjetër kur kulaçin e përgatisni vet në shtëpi. Recetat janë të shumta, por AgroWeb.org ju tregon një që është shumë e thjeshtë dhe kërkon pak përbërës. Mjafton ta përgatisni një ditë përpara kështu do t’i jepni mundësinë kulaçit që të kullojë. Nëse ai kullon siç duhet, përsheshi del akoma […]

nga AgroWeb më 28 December, 2021

Kur Duhet të Hidhni Sherbetin e Bakllavasë?

Me ardhjen e festave të gjithë fillojnë e mendojnë për darkën e fundvitit. Tryeza duhet të jetë e mbushur me sa më shumë specialitete të cilat edhe pse kërkojnë shumë mund për t’u përgatitur, në fund të kënaqin me shijen e tyre. Përsheshi, gjeli, sallata ruse, byreku, gatimet janë nga më të shumtat, por ajo […]

nga AgroWeb më 28 December, 2021

Gabimet që Duhet të Shmangni kur Përgatisni Sallatën Ruse

Sallata ruse është një pjatë e cila nuk mungon asnjëherë në tryezën e Vitit të Ri. Edhe pse në dukje duket e thjeshtë për t’u përgatitur, edhe kjo recetë ka disa sekrete të cilat AgroWeb.org jua zbulon. Herë perimet dalin aq të buta, thua se kemi përgatitur pure. Herë të tjera e teprojmë më kripën […]

nga AgroWeb më 28 December, 2021

Si Të Gatuani me Mjeshtëri Gjelin e Detit – Mënyra dhe Temperatura e Duhur

Gjeli i detit është një nga sfidat më të mëdha të një amviseje për menunë e vitit të ri. Me të, një amvisë mund të shkrijë talentin por mund të përjetojë një ankth të mirëfilltë. Më poshtë do të gjeni nga AgroWeb.org një listë këshillash dhe rekomandimesh që gjeli i detit të gatuhet dhe serviret […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Veçantia e Akullores Së Skuqur – Receta e Thjeshtë Dhe E Lehtë

Akullorja e skuqur është një nga ëmbëlsirat më të famshme dhe më të njohura kineze! Por cili është sekreti i përgatitjes së saj? Si gjithmonë, teksturat luajnë një rol themelor në kuzhinën kineze: një zemër e ftohtë dhe kremoze e mbuluar me një shtresë pandispanjeje të butë. Për këtë recetë ju mund të përdorni akullore […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Salca “Sqepi i Gjelit” – Receta e Shpejtë dhe e Shijshme

Salca e famshme Meksikane “Pico de Gallo” që do të thotë “Sqepi i Gjelit” e merr emrin pikërisht nga forma e veçantë e recetës. Të gjithë përbërësit janë të prerë në kubikë të vegjël e të imët dhe sipas ekspertëve kjo recetë konsumohej me pëllëmbët e gishtërinjëve duke imituar kështu lëvizjen e sqepit të gjelit […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Cironka me Mente – Receta që Duhet të Provoni

Cironkat janë peshq të vegjël të parrtiur mirë të cilët përdoren gjerësisht në kuzhinën vendase. Më se shumti recetat me cironka i gjeni në juglindje të vendet në zonën e Pogradecit. Një të tillë AgroWeb.org j’ua sugjeron ta përgatisni edhe në shtëpitë tuaja. Mësoni më poshtë recetën e cironkave me shije mente sipas këshillave të […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Si Të Përgatisni Gështenja Në Mikrovalë

Gështenjat janë ndër më të mirat e sezonit. Të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, veçanërisht në këto ditë të ftohta. Një grusht gështenjash në ditë sjell shumë vlera për shëndetin. Ato janë ta pasura me vitaminë C, kalcium, fosfor dhe kanë më pak yndyrë në krahasim me arrorët e tjerë […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Rizoto me Peshk Levrek – E Lehtë dhe e Shijshme

Në këtë recetë do të mësoni një recetë me një histori mjaft të veçantë. Po aq sa ka dhe shijen, vjen nga veriu i Italisë dhe është një specialitet që përgatitet në këtë mënyrë në zonën e Venetos. Përbërësit dhe gatimi është mjaft i thjeshtë me një rezultat fantastik. Më poshtë AgroWeb.org ju tregon çdo […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Makarona me Gjalpë dhe Vezë – Një Recetë e Shpejtë

Kjo pjatë e mrekullueshme origjinën e ka sigurisht nga Italia e specifikisht nga qyteti i Napolit. Çfarë e karkaterizon është shija e thjeshtë, por e mrekullueshme dhe lëhtësia në përgatitje. Mund të keni dëgjuar edhe më parë për makaronat me vezë të quajtura “karbonara” e këto mund t’i konsideroni simotrat e tyre. Çfarë do të […]

nga AgroWeb më 24 December, 2021

Mëngjesi i Ngrohtë dhe Ideal për Ditët e Ftohta

Oshmari është traditë e vjetër e gjithë rajonit të Korçës, përbërësi kryesor i të cilit është mielli i misrit. Megjithatë ky gatim, ndonëse mund të ndryshojë pakëz në përbërësit e tjerë gatuhet në të gjitha trevat shqiptare. Diku njihet me emrin Harapash, diku tjetër me emrin Kaçamak, Oshmar në Korçë e kështu me radhë por […]