Trëndafilat, jo vetëm që janë një mënyrë elegante për të thënë “Të dua”, por ato ofrojnë përfitime të jashtëzakonshme shëndetësore.

Ka disa mënyra të mrekullueshme për të shijuar bukurinë, aromën dhe vetitë e dobishme të tij, të cilat AgroWeb.org i zbulon për ju më poshtë.

Shijoni Mjaltin Me Trëndafila

Mjalti me trëndafila është një kurë që nuk mund të mposhtet dhe është shumë e thjeshtë për tu bërë!

Zbuloni më poshtë recetën!

Përbërësit:

-Petale të freskëta ose të thara trëndafili

-Mjaltë (preferohet të jetë i papërpunuar)

-1 kavanoz i vogël

Hapat:

-Mblidhni petalet e freskëta ose të thara të trëndafilit (sigurohuni ato të mos jenë të spërkatura, për të shmangur toksinat) ose mund t’i porosisni ato.

-Mbushni kavanozin tuaj me petalet e trëndafilit dhe më pas me mjaltë.

-Trazojini mirë në mënyrë që të largoni flluskat e ajrit.

-Shtoni mjaltë sipas nevojës, për të mbuluar plotësisht petalet e trëndafilit.

-Lëreni këtë përzierje të qëndrojë për disa ditë, përpara se ta përdorni.

-Ju mund t’i kulloni petalet nga mjalti ose ta shërbeni mjaltin me petale.

Avull Me Trëndafila Dhe Lule

Avulli është i mrekullueshëm për hapjen e poreve dhe gjallërimin e lëkurës.

Trëndafili ka veti antibakteriale dhe antiseptike, gjë që e bën atë një barishte tejet pastruese.

Trëndafili është veçanërisht i mirë për lëkurën e thatë dhe të ndjeshme, sepse ndihmon në mbajtjen e lagështisë dhe në forcimin e indeve të lëkurës.

Përbërësit:

-Lule kamomili

-¼ filxhanë petale trëndafili

-⅛ filxhan me lule livandoje

Hapat:

-Shtoni në një tenxhere ujë dhe lëreni të vlojë.

-Pasi t’i keni bashkuar të gjitha bimët në një tas qelqi, shtoni ujin e valuar.

-Qëndroni me fytyrë mbi tas dhe mbuloni kokën me një peshqir, në mënyrë që të mos lejoni avullin të dalë.

-Qëndroni në këtë mënyrë për rreth 5 minuta, më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë për të mbyllur poret.

Çaj me Trëndafila dhe Boronicë

Së bashku me shumë bimë të tjera, petalet e trëndafilave ofrojnë mbështetje të mrekullueshme për shëndetin, sidomos gjatë dimrit.

Bimët mund të ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar, të sigurojnë vitaminë C dhe elementë të tjerë ushqyes që mbështesin tretjen dhe qarkullimin e mirë të gjakut. Ato gjithashtu ndikojnë në sistemin nervor duke larguar stresin.

Përbërësit:

-1 lugë çaji me boronica të thara

-1 lugë çaji gjethe borziloku të tharë

-1 lugë çaji petale trëndafili të thara

-1 lugë çaji kanelle ose 1 shkop kanelle

-xhenxherfil sipas dëshirës

-0,3 l ujë të nxehtë

Hapat:

Në një enë shtoni ujë dhe lëreni të vlojë.

Pasi t’i keni vendosur të gjithë përbërësit në një enë, shtoni ujin e valuar.

Lëreni për 15 deri në 30 minuta, përpara se ta shërbeni.

Nëse dëshironi, mund t’i shtoni pak mjaltë./AgroWeb.org