Një shije krejt unike dhe e papërsëritshme.

Krahas mënyrave tradicionale të përgatitjes së vezëve, të skuqura sy apo tigani, omletë apo të ziera, kjo është një tjetër recetë fantastike që të përfshin tërësisht.

Përgatitet në vetëm pak minuta dhe kombinimet e saj janë të pafundshme.

Më poshtë AgroWeb.org u sugjeron përgatitjen e vezëve të pjekura në furrë, të quajtura ndryshe si Vezët në Formën e Reve.

Përgatitja e Vezëve të Pjekura në Furrë

Përbërësit

(Përbërësit përzgjidhen në bazë të numrit të personave që do të gatuani)

4 vezë

Kripë

Piper i zi i bluar

Një filxhan çaji me djathë kaçkavall i grirë

Përgatitja

Ndani të bardhën e vezëve nga e bardha. Të bardhat e vezëve vendosini në një tas të madh qelqi ndërsa të verdhat në një tas të vogël.

Në tasin ku keni vendosur të bardhat e vezëve shtoni kripë dhe piper.

Përmes një rrahëse vezësh ose mikseri rrihni të bardhat e vezëve derisa të krijohet një masë e fryrë si shkumë e palëvizshme.

Më pas, shtoni djathin kaçkavall të grirë, nëse dëshironi gjatë rrahjes së të bardhave të vezëve mund të shtoni qepë të njoma të grira shumë hollë, apo edhe speca të kuq ose erëza si majdanoz i grirë hollë apo nenexhik.

Një e nga një, krijoni katër masa të njëjta të rrumbullakëta dhe vendosini në një tavë ku keni shtruar letër pjekjeje.

Katër masat me shkumën e vezëve të bardha formojini në formën e foleve, me një gropëz në mes.

Futini në furrën e parangrohur dhe piqini derisa të bardhat e vezëve të marrin në sipërfaqe ngjyrë të artë, përreth tre minuta.

Pas tre minutash ku të bardhat e vezëve janë forcuar nga pjekja, me kujdes në gropëzat e formuara më pas vendosni të verdhat e vezëve që keni lënë mënjanë.

Hidhuni sipër pak kripë e piper dhe futini në furrë edhe për 3 minuta të tjera. Vezët e shijshme në formën e reve janë gati.

Vlerat e vezëve

Veza është një ndër produktet që mbart vlera të jashtëzakonshme ushqyese renditur në listën e 10 super-ushqimeve dhe nuk ka mëngjes më të këndshëm se vezët, sido të jenë të gatuara.

Vezët janë një burim i shkëlqyer i kompleksit të proteinave cilësore dhe nga ana tjetër ofrojnë pak kalori.

Një vezë e plotë përmban 5.5 gramë proteinë dhe 68 kalori. /AgroWeb.org