Keni dëgjuar për purqarkun, shelpin ose sallatën e ujit?

Kjo barishte shpesh anashkalohet edhe pse është pjesë e së njëjtës familje botanike si ajo e lakrës dhe rukolës.

Ajo ka gjethe të rrumbullakëta të vogla, të cilat gjatë verës prodhojnë gonxhe lulesh bardhoshe me fara të ngrënshme.

Sallata e ujit është kultivuar në Evropë prej shumë e shumë vitesh me rradhë.

Ajo gjendet në Shqipëri më së shumti si bimë e egër e rritur natyralisht.

Kjo barishte përdoret në shumë mënyra në kuzhinë.

Atë mund ta shijojmë si një sallatë të zakonshme me spinaq të freskët, ose në supa.

Duke qenë se kjo barishte rritet pranë vendeve me ujë, ajo duhet të lahet në ujë të bollshëm dhe pastaj të qëndrojë në ujë të ftohtë me një lugë sodë buke për gjysëm ore, që të garantohet heqja e ndotësve, parazitëve dhe papastërtive të tjera.

Sipas kërkimeve të AgroWeb.org, për freski të mëtejshme, barishten mund ta mbani në ujë dhe ta ruani në frigorifer për dy deri në tre ditë.

Para ngrënies, shpëlajeni sërish dhe ndani gjethet nga rrënja.

Mund të duket punë e gjatë, por ia vlen pasi vlerat e kësaj sallate janë unike.

Vlerat shëndetësore të sallatës së ujit

Sallata e ujit ka pak kalori por përmban një sërë elementësh të shëndetshëm dhe antioksidantë me vlera parandaluese ndaj sëmundjeve.

Gjethet dhe kërcelli janë të pasur me disa elementë që parandalojnë formimin e radikaleve të lira në organizëm.

Vitamina K formon dhe forcon kockat dhe kufizon dëmet në tru.

Sallata e ujit përmban një sasi të madhe të Vitaminës C, 72% të dozës ditore të rekomanduar dhe 64% të vitaminës A.

Vitamina C ka aftësi fantastike për të luftuar infeksionet, të ftohtin, virozat dhe parandalojë mungesën e hekurit.

Vitamina A, që ndryshe njihet si retinol është thelbësore për funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

Ajo prodhon pigmentet në retinën e syrit, mungesa e së cilave mund të shkaktojë humbje të shikimit në errësirë.

Përveç antioksidantëve, kjo barishte përmban edhe mangan dhe kalcium, i nevojshëm për kockat dhe dhëmbë të fortë.

Ndërkohë që kompleksi i vitaminave B6 ndihmon në ruajtjen e funksioneve të metabolizmit.

Sallatën e ujit duhet ta kërkoni tek tregjet e fshatarëve sa herë të keni plane për pregatitjen e një sallate shumë të shëndetshme.

AgroWeb.org ju këshillon ta kërkoni me emrin shelp ose purqark dhe mbi të gjitha kujtoni mirë pamjen e saj që të mos blini tjetër për tjetër.

Fakte interesante për sallatën e ujit

Ekpertët kanë identifikuar më shumë se 15 vitamina dhe minerale në këtë bimë.

Ajo përmban më shumë hekur se spinaqi, më shumë kalcium se qumështi dhe më shumë vitaminë C se portokallet.

Sallata e ujit mund të quhet edhe ushqimi i parë i shpejtë.

Në shekullin e nëntëmbëdhjetë ajo ishte një mjet jetese.

Asokohe, sallata e ujit njihej si ushqimi i një të varfri.

Gjethet përdoreshin për të mbështjellë ushqime të tjera si në rastin e panines, por në variantin më të lirë të saj./AgroWeb.org