Si Të Trajtoni Në Kushte Shtëpie Dhimbjen Dhe Infeksionin E Veshit

342 0

Dhimbja dhe infeksioni i veshit janë të zakonshme, veçanërisht tek fëmijët e vegjël.

Ato shoqërohen me dhimbje dhe shqetësime të forta, të cilat mund të bëhen të padurueshme, duke shkaktuar vështirësi në të fjetur, në të ngrënë dhe për të kryer edhe aktivitetet e zakonshme.

Shkaku më i shpeshtë i dhimbjes së veshit janë infeksionet. Inflamacioni dhe presioni shkaktojnë dhimbje shumë të forta, si dhe simptoma të tjera, si presioni në sinuse ose dhimbja e fytit. Kjo ndodh për shkak se këto zona janë mjaft afërta me njëra-tjetrën.

Cilat Janë Shenjat e Infeksionit të Veshit?

Një dhimbje e mprehtë, e papritur ose një dhimbje e shurdhër dhe e vazhdueshme

Një ndjenjë zhurme në vesh

Të përziera

Dëgjim i dobësuar

Rrjedhje lëngu nga veshët

Edhe pse shumë njerëz vrapojnë tek antibiotikët dhe ilaçet e ndryshme, AgroWeb.org në këtë artikull ju njeh me një mënyrë shumë efektive për të lehtësuar këto lloj dhimbjesh.

Është jashtëzakonisht e thjeshtë, dhe gjithçka që ju nevojitet janë një çorape dhe pak kripë deti!

Materialet që ju nevojiten:

Një çorape pambuku

1 ½ filxhan kripë deti

Mënyra e përgatitjes:

Ngrohni në sobë, një tigan në nxehtësi mesatare. Ndërkohë në një çorape shtoni kripën e detit, mbylleni duke e lidhur mirë dhe vendoseni në tigan dhe lëreni të ngrohet për 4 deri në 6 minuta.

Pasi çorapja me kripë të jetë ngrohur, vendoseni atë në veshin që ndjeni dhimbje. Nxehtësia do të lehtësojë dhimbjen, do të shërojë infeksionin dhe do të thithë toksinat.

Për më tepër, kripa e detit mund të veprojë si antiseptik dhe do të eleminojë lagështinë nga veshi.

Kjo metodë kaq e thjeshtë funksionon si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët.

Është një mënyrë krejtësisht natyrale, e lirë dhe efektive, për t’i dhënë fund infeksionit ose dhimbjes së veshit.

Prandaj, herën tjetër kur të keni një dhimbje veshi, AgroWeb.org ju sugjeron ta provoni!/AgroWeb.org