nga AgroWeb më 20 November, 2022

Si të Mbroni Bimët Tuaja në Dimër – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Njerëzit e apasionuar pas kopshtarisë arrijnë gjithmonë të krijojnë një oaz të gjelbër në shtëpitë e tyre. Megjithatë, ky oaz përballet me shumë sfida në periudhën e dimrit, kur temperaturat ulen ndjeshëm. Në AgroWeb.org do të mësoni për metodat më të thjeshta dhe efikase për mbrojtjen e bimëve tuaja nga moti i ftohtë. Si T’I […]

nga AgroWeb më 18 November, 2022

Nutribullet: Cilin Prej Modeleve Duhet te Zgjidhni Sipas Gatimit

Është koha perfekte për të shijuar lëngje të shtrydhur frutash, për të përgatitur supa me perime apo receta të tjera me prodhime të freskëta. E në morinë e të gjithë paisjeve që mund ta ofrojnë këtë shërbim për ju e preferuara dhe me e njohura me siguri është Nutribullet. Një blender Nutribullet mund ta keni […]

nga AgroWeb më 17 November, 2022

Si Ta Bëni Pallton Tuaj Të Leshtë Të Duket Sërish E Re

Palltoja juaj e leshit mund të humbasë shkëlqimin e saj pas disa vitesh përdorimi. Pavarësisht se çfarë mund të thotë etiketa e saj, shpesh mund ta lani pallton me kujdes në shtëpi. Pastrimi është i rëndësishëm përpara se ta vendosni pallton në dollap për një kohë të gjatë. Kjo pasi molat janë veçanërisht problematike kur […]

nga AgroWeb më 17 November, 2022

Shportat e Ushiqmve – Dhuratat e Përballueshme që Duhet të Zgjidhni Këto Festa

Shportat e ushqimeve janë gjithnjë një zgjidhje praktike dhe gjithnjë e preferuar nëse po planifikoni të bëni dhurata. Në to zakonisht mund të gjeni produkte të freskëta të përzgjedhura sipas stinëve apo festave të caktuara. E meqe jemi në prag të festave të nëntorit ne ju sugjerojmë një vend ku mund të gjeni kombinimet më […]

nga AgroWeb më 16 November, 2022

Si Të Përdorni Një Multikuler – Udhëzimet e Thjeshta Që Duhet Të Dini

Multikukeri është një pajisje e vogël që përdoret për gatimin e pjatave të ndryshme, për shembull, për të zier apo pjekur ushqimin. Gjatë dekadës së fundit popullariteti i tyre është rritur për shkak të komoditetit dhe efektivitetit të lartë që ofrojnë. Përdorimi i kësaj pasisjeje kërkon disa hapa të thjeshtë me të cilat AgroWeb.org ju  […]

nga AgroWeb më 15 November, 2022

Si të Hiqni Njollat e Vajit nga Rrobat – Metodat Natyale në Shtëpi

Nuk ka dyshim që një nga makthet më të mëdha të nënave apo gjysheve janë njollat në rroba. Të vështira për t’u hequr e ndonjëherë edhe të pamundura, njollat mund të shkatërrojnë një rrobë të re në fare pak sekonda. Më të këqijat janë njollat e vajit, pasi janë më të vështirat për t’u hequr, […]

nga AgroWeb më 11 November, 2022

Si të Zbusni Sërisht Peshqirët e Përdorur – Mënyra të Thjeshta në Shtëpi

Peshqirët janë pa dyshim një ndër gjërat më të përdorura në shtëpi. Duke qënë se janë vetëm një përdorimësh duhen larë shumë shpesh. Për pasojë do të kenë tendencën të bëhen më të ashpër dhe të thajnë më pak lëkurën tuaj. Për të parandaluar që peshqirët tuaj të forcohen dhe për t’i pasur për një […]

nga AgroWeb më 11 November, 2022

Këshillat Më Të Mira Për Rritjen e Erëzave Brenda Kuzhinës Tuaj

Vendosja e disa vazove me barishte të ndryshme pranë dritares së kuzhinës sjell natyrën në ambiente të mbyllura, e gjithashtu shije të freskët për çdo gjë që gatuani. Nuk ka gjë më të mirë se freskia në pjatat që përgatisni, dhe barishtet arrijnë të gjallërojnë edhe gatimin më të zakonshëm. Ju mund të filloni duke […]

nga AgroWeb më 10 November, 2022

Uljet e Nëntorit në Elektroshtëpiake – Çfarë Mund të Gjeni në Treg Për të Kursyer Energjinë

Një frigorifer LIEBER CBNes 5778, parashikojë të harxhojë vetëm 187 kilovat për orë në vit në shtëpinë tuaj. Nëntori është një nga muajt më të spikatur të vitit për ulje të produkteve sezonale ose jo.Prej shumë vitesh edhe ne vendin tonë, praktikohet “Black Friday” e njohur si “E Premtja e Zezë” ku të tregtarët zgjedhin […]

nga AgroWeb më 10 November, 2022

Si t’i Bëni Muret e Bardha të Shtëpisë të Duken si të Sapo Lyera

Muret e bardha e bëjnë një hapësirë ​​të duket më e madhe, më e ndritshme dhe më e pastër. Problemi me to është se ndoten lehtësisht, qoftë kjo për shkak të gërvishtjeve nga lëvizja e mobiljeve apo gjurmëve të gishtërinjve nga të vegjlit. Është e vështirë të mbash një shtëpi të pastër dhe të rregullt […]

nga AgroWeb më 10 November, 2022

Formula Kundër Barishteve të Këqija që Dëmtojnë Lulet dhe Bimët në Ballkon

Nuk ka kënaqësi më të madhe dhe ndjesi shlodhëse se sa ajo e të paturit vazo me lule nue ballkon apo në kopështin e shtëpisë. Për fat të keq, bashkë me to vijnë edhe barishtet e këqija që kanë tendencën të pushtojnë dhe zaptojnë gjithçka që u del përpara. Barishtet e këqija rishfaqen sado të […]

nga AgroWeb më 8 November, 2022

Mënyrat Më Të Mira Për Të Kursyer Më Tepër Energji Elektrike Gjatë Ditëve Të Ftohta

Siguria në çmimet e energjisë elektrike mbetet ende një shqetësim për qytetarët në vend edhe për vitin e ardhshëm. Po ashtu rritja e përgjithshme e çmimeve ka ndikuar çdo faktor të jetës së përditshme, ndaj mënyrat e zgjuara për të ulur kostot janë gjithnjë një zgjidhje e sigurtë. Edhe pse në ditët e sotme mund […]