nga AgroWeb më 23 June, 2022

Krostatë Me Qershi – Sekretet e Përgatitjes

Ëmbëlsirat janë një nga kënaqësitë dhe mjeshtëritë më të mëdha të kuzhinës. Kjo recetë që AgroWeb.org sjell sot për ju, është një ëmbëlsirë aq e mrekullueshme saqë do t’ju shkrihet menjëherë në gojë! Ndiqni më poshtë mënyën e thjeshtë të përgatitjes së krostatës me qershi. Përbërësit (për 6 persona) 1 vezë 140 g sheqer 15 […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Byrek Me Djathë Dhe Petë Të Gatshme

I njohur ndryshe edhe si Tiropita, kjo recetë e ka origjinën nga Greqia. Karakteristike ka shtresat e tij krokante, të cilat mbështjellin një mbushjeje të shijshme me djathë dhe krem ​​djathi. Tiropita është perfekte për çdo rast, qoftë për për një meze apo për një vakt të shpejtë. Petët e përdroura janë të gatshme, gjë […]

nga AgroWeb më 16 June, 2022

7 Ushqimet Më Të Njohura Shqiptare Që Duhet T’i Provoni

Ushqimi shqiptar është një përzierje e shijshme e kuzhinës mesdhetare dhe asaj ballkanase. Pjatat dhe shijet variojnë sipas zonave, të larmishme dhe shumëngjyrëshe, ju patjetër duhet t’i provoni që të gjitha. Edhe pse gatimet padyshim që mund të jenë më shumë seç kemi listuar sot, AgroWeb.org ju njeh me disa prej tyre. Fërgesa Fërgesa është […]

nga AgroWeb më 10 June, 2022

Tiramisu Me Limon – Receta e Veçantë

Një ëmbëlsirë e freskët dhe kremoze, e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, ideale për të përfunduar një drekë në pranverë dhe verë. Kjo recetë ndryshon nga tradicionalja sepse është më e lehtë dhe e freskët në shije falë kremit të limonit. Provoni ta përgatisni që sot këtë recetë të mrekullueshme që AgroWeb.org sugjeron, […]