nga AgroWeb më 16 August, 2022

Byrek Special me Spinaq – Traditë e Vjetër dhe Shije Unike

Tradita shqiptare e gatimit është e pasur me shije e aroma të dashura, pas të cilave shumëkush që i ka provuar, ka mbetur i magjepsur. Mes mjeshtërisë së recetave në kuzhinën shqiptare padyshim tradita unike e byrekut dhe lakrorit është më tërheqësja e shijes jo vetëm për shqiptarët por më së shumti për turistët e […]

nga AgroWeb më 1 April, 2022

Byrek I Hapur Me Spinaq Dhe Qepë Të Njoma

Byreku është një gatim i perferuar pothuajse për të gjithë ne. Ai mund të përgatitet me një larmi produktesh duke filluar nga qumështi, djathi, gjiza, qepët e domatet, preshi e deri tek mishi. Një ndër më të shëndetshmit edhe me plot shije është byreku me spinaq, i cili ka jo vetëm një shije unike, por […]

nga AgroWeb më 10 December, 2021

Mënyra e Shpejtë e Përgatitjes së Spinaqit për Byrekun më të Shijshëm

Byreku me spinaq është padyshim ndër recetat më të shijshme që amvisat përgatisin gjatë stinës së dimrit. I shijshëm dhe me plot vlera ushqyese. Secila amvisë ka mënyrën e saj në përgatitjen e mbushjes së byrekut me spinaq, por AgroWeb.org ju sjell më poshtë një mënyrë fantastike të shpejtë dhe të shijshme të përgatitjes së […]