nga AgroWeb më 28 September, 2018

Cikloni Mesdhetar Po Afrohet Në Shqipëri – Ja Çfarë Pritet Të Ndodhë

Cikloni Mesdhetar, i cilësuar me emrin “Ksenofon” i cili ishte paralajmëruar të niste ditën e sotme, e premte 28 shtator 2018, ka goditur fuqishëm zonën jugore të bregdetit të Jonit, Stuhi të forta dhe me shpejtësi ere marramendëse si pasojë e ciklonit mesdhetar, kanë përfshirë gjithë Greqinë dhe Jugun e Italisë, ndërsa pritet që efektet […]

nga AgroWeb më 26 September, 2018

Cikloni i Ftohtë Mesdhetar Drejt Shqipërisë – Stuhi të Rrezikshme Ere po Afrojnë

Një ciklon i pazakontë pritet të godasë Ballkanin Jugor, pasojat e të cilit do të prekin edhe Shqipërinë. Shërbimi Meteorologjik në Greqi ka lajmëruar zyrtarisht se më datë 1 tetor 2018, bregdeti i Jonit do të përfshihet nga një ciklon i fortë dhe i thellë i cili do të trondisë gjithë Mesdheun. Ndërkohë efektet e […]