nga AgroWeb më 6 July, 2022

Akullore me Kos dhe Fruta – Receta me Freski e Shije

Akulloreve në stinën e verës nuk mund t’i rezistojë dot askush. AgroWeb.org ka sugjeruar plot receta për ta përgatitur këtë delikatesë të shëndetshme dhe të sigurt në shtëpitë tuaja. Sot ju vijmë me një version akoma dhe më të shkurtër por me shije perfekte si gjithnjë. Bëhet fjalë për akulloren me dy shije, një shtresë […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Krostatë Me Qershi – Sekretet e Përgatitjes

Ëmbëlsirat janë një nga kënaqësitë dhe mjeshtëritë më të mëdha të kuzhinës. Kjo recetë që AgroWeb.org sjell sot për ju, është një ëmbëlsirë aq e mrekullueshme saqë do t’ju shkrihet menjëherë në gojë! Ndiqni më poshtë mënyën e thjeshtë të përgatitjes së krostatës me qershi. Përbërësit (për 6 persona) 1 vezë 140 g sheqer 15 […]

nga AgroWeb më 10 May, 2022

Ëmbëlsirë me Miell Misri dhe Lëng Portokalli – Receta me Shije Delikate

Nëse dëshironi një ëmbëlsirë të shijshme dhe me aromë të mirë, kjo recetë është pikërisht ajo që kërkonit. Nuk keni nevojë për vezë, qumësht apo kos. Mjafton të keni miell misri, sheqer dhe portokalle në shtëpinë tuaj. Hapat e përgatitjes janë aq të lehtë sa mund ta bëj kushdo, madje edhe ata që e quajnë […]