nga AgroWeb më 24 March, 2022

4 Frutat Që Duhet Të Hani Patjetër Kundër Kolesterolit

Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u cilësuan ato kardiovaskularet. Kjo për një mori arsyesh, ku ndër më ndikueset dhe shkaktaret është pikërisht kolesteroli i lartë. Personat që […]

nga AgroWeb më 24 March, 2022

Futat dhe Perimet Dhuratat Më Bujare të Pranverës – Cilat të Zgjidhni

Zymtësisë së ditëve të stinës së shkuar i ka ardhur fundi. Pranvera me hiret e saj ka mbërritur, e bashkë me të po lulëzojnë dhuratat më bujare të tokës. Që nga mesi i Marsit deri në fillim të Qershorit, toka transformohet në një skenë përrallore shumëngjyrëshe dhe plot aromë. Frutat dhe perimet tona të preferuara […]

nga AgroWeb më 26 May, 2021

Qershitë e Ëmbla Vijnë Me Çmime të Kripura

Më në fund mbërritën, mjaltë të ëmbla, por me çmime goxha të kripura. Qershitë, frutat e kuqe plot lëng sapo kanë dalë në treg, por për shkak se sezoni sapo ka nisur do të mund t’i gjeni me një çmim stratosferik; deri në 2000 lekë për kilogram, e në disa raste edhe më shumë. Tregtarët […]