nga AgroWeb më 6 June, 2022

Si të Kujdeseni për Bimën e Kamomilit

Bima e kamomilit nuk kërkon ndonjë aftësi të madhe për tu mirëmbajtur dhe është një bimë e mrekullueshme për çdo kopsht. E përkryer edhe për fillestarët, të cilët duan të mësojnë se si të rrisin diçka me lehtësi, por edhe të bukur. AgroWeb.org iu njeh me disa këshilla rreth kujdesit të bimës së kamomilit, në […]

nga AgroWeb më 1 March, 2022

Perimet që Duhet të Mbillni në Mars – Të Freskëta dhe Bio në Ballkonin Tuaj

Marsi është muaji perfekt për të mbjellë bimët më të dashura. Në këtë muaj ju mund të vini në përdorim njohuritë tuaja të kopshtarisë dhe të transformoni kopështin apo ballkonin tuaj në një oaz perimesh, barishtesh dhe frutash të larmishme. Perimet e Nëntokës Në këtë muaj ju mund të mbillni farën e panxharit në vazo […]