nga AgroWeb më 27 March, 2022

Bukë Misri me Kos – Metoda më e Shpejtë e Përgatitjes

Përgatitja e bukës së misrit është një traditë e vjetër e amvisave Shqiptare, ndaj dhe metodat e gatimit të saj janë të shumta. Nga ajo më klasikja e cila përgatitet thjeshtë me ujë të nxehtë dhe pak kripë, e deri tek ato më të komplikuara me qumësht e vezë. AgroWeb.org ju ka risjellë këto receta […]

nga AgroWeb më 8 November, 2018

Qumësht, Kos, Gjizë Kura për Urthin, Gastritin dhe Ulçerat

Sëmundjet e stomakut janë ndër problemet e shpeshta shëndetësore jo vetëm në Shqipëri por në mbarë botën. Djegiet e urthit, gastriti, ulçera dhe plagët e stomakut shkaktojnë siklet, dhimbje dhe deri në probleme madhore nëse nuk trajtohen në kohë dhe marrin rëndësinë e duhur. Në disa raste, dhimbjet e stomakut shoqërohen me aciditet të lartë […]