nga AgroWeb më 26 April, 2022

Çfarë Mund Të Bëni Me Bukën E Mbetur – Receta Plot Shije

Në familjet shqiptare vështirë të ketë një ditë kur nuk ka bukë në shtëpi. Por furnizimi i tepërt me bukë automatikisht nënkupton praninë e bukës së ftohtë e të mbetur në dollap. Megjithatë, fakti që është e ndenjur nuk e bën bukën të pangrënshme. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për përdorimet interesante […]

nga AgroWeb më 29 December, 2021

Kotoleta Vjeneze – Receta E Preferuar E Krishtlindjeve

Të shijshme, të lehta dhe ideale për një vakt të shëndetshëm janë edhe kotoletat me mish viçi. Sot AgroWeb.org ju njeh versionin e thjeshtë të përgatitjes së tyre sipas recetës Vjeneze. Një shtresë e artë dhe krokante mbështjell mishin e butë të viçit, të rrahur me mjeshtëri për të qenë sa më i hollë dhe […]