nga AgroWeb më 18 March, 2022

Kulaç në Vaj – Receta e Lehtë që Duhet të Provoni

Recetat e kulaçit janë gjithnjë shumë të preferuara, sidomos kur përgatitën në shtëpi. Për një vakt të ngrohtë e të shijshëm AgroWeb.org ju sugjeron të provoni kulaçin me vaj ulliri. Ndiqni më poshtë mënyrën e saktë të përgatitjes së tij. Përbërësit 15 gr maja birre 150-180 ml ujë i vakët 350 gr miell 1 lugë […]

nga AgroWeb më 14 December, 2021

Kulaç Me Ajkë dhe Djathë Kaçkavall – Shije dhe Aromë e Dimri

Dimri është kampioni i recetave të ngrohta të brumit e aromave të mira. Në këtë listë me ushqime dimërore sigurisht që futet edhe kulaçi shumë i famshëm për kuzhinën tonë. Në këtë artikull AgroWeb.org ju mëson se si të përgatisni një ndër kulaçët më të shijshëm e të thjeshtë ndonjëherë. Në mes të shijes tradicionale […]