nga AgroWeb më 16 December, 2021

Vlerat Sekrete Ushqyese Të Brokolit – Si Ta Konsumoni Për Më Shumë Shëndet

Sipas studimeve ku AgroWeb.org bazohet, kjo perime përmban një substancë e cila është në gjendje të ndihmojë në parandalimin e krijimit të qelizave të dëmshme. Mes perimeve, më i shëndetshmi është brokoli, i pasur plot me antioksidantë aktiv dhe shumë i shëndetshëm. Në saj të të dhënave të gjetura, u kuptua që brokoli përmban disa […]

nga AgroWeb më 27 April, 2020

Bima e Pelinit si Kurë kundër Qelizave Tumoriale

Bima e Pelinit e njohur edhe si bima e Artemisias gjendet në jo shumë vende të botës. Fatmirësisht ajo haset në gjendje të egër edhe në Shqipëri. Ajo ka gjetur përdorim të gjerë në mjekësinë tradicionale, ndërkohë që çajrat e përgatitur nga gjethet e thara të kësaj bime janë përdorur për trajtimin e temperaturës. Kjo […]