nga AgroWeb më 29 September, 2022

Receta E Makaronave Me Pana Dhe Salcë Domatesh

Një pjatë e parë e thjeshtë dhe e shijshme, klasikja kuzhinës italiane, ajo është perfekte për një drekë familjare apo një darkë me miqtë. Receta është shumë e njohur edhe në versione të ndryshme, të cilat ndajnë përbërësit bazë: salcë domatesh dhe pana, për një rezultat të parezistueshëm. Për këtë recetë AgroWeb.org sugjeron makaronat pene, […]

nga AgroWeb më 7 June, 2022

Makarona Me Salcë Specash – Receta e Shijshme

Makaronat e kombinuara me salcën e specave të kuq, janë një pjatë e parë perfekte jo vetëm për vegjetarianët por edhe për ata që i adhurojnë makaronat. Një recetë e lehtë dhe e shpejtë, gati në pak minuta kur nuk keni kohë për të përgatitur drekën, por dëshironi të konsumoni një vakt të shijshëm. Përbërësit […]

nga AgroWeb më 6 October, 2020

Makarona me Vezë dhe Patate – Shija e Veçantë dhe e Ngrohtë

Nëse ju pëlqejnë pjatat kremoze, plot shije dhe patetet e buta atëherë provoni këtë recetë të mrekullueshme makaronash. Mund ta përgatisni fare shpejt dhe shija e veçantë do ju mbushë tryezën plot. AgroWeb.org në këtë artikull ju sjell mënyrën e saktë të përgatitjes së saj ndaj mblidhni të gjithë përbërësit dhe filloni ta gatuani. Përbërësit […]