nga AgroWeb më 14 July, 2022

Përgatitja e Biftekut Special, të Butë dhe Plot Shije në Shtëpi

Bifteku është një ndër gatimet më të preferuara të shqiptarëve. Në raste festash apo gëzimesh familajre apo edhe gjatë fundjavave ku amvisat kanë më shumë kohë t’i dedikohen gatimit bifteku mbetet ndër recetat më fantastike që përgatitet në shtëpi. Por shpesh amvisat hasin vështirësi në përgatitjen e saktë të tij. Herë del i thatë, e […]

nga AgroWeb më 14 January, 2019

Supa e Ngrohtë e Shtëpisë – Si Ta Përgatisni Për Këto Ditë Të Ftohta

Kjo supë, krahas vlerave kurative që ka kundër virozave, është fantastike për të ngrohur dhe rigjallëruar organizmin. Ajo mund të konsumohet në vaktin e plotë të drekës por mund të konsumohet edhe gjatë vaktit të darkës. Shoqërohet në mënyrë të shkëlqyer më sallatë të freskët jeshile, marinuar me limon e vaj ulliri. Por edhe byrekë […]