nga AgroWeb më 30 July, 2021

Çfarë Duhet Të Bësh Përpara Se Të Ruash Pulën Në Ngrirje

Mishi i pulës përveçse ndër më të shëndetshmit, hyn edhe tek mishrat më të parapëlqyer për shumicën e njerëzve. Gatuhet dhe konsumohet gjatë gjithë vitit për shkak të shijes së butë dhe të veçantë që ka. Ndonëse freskia është një faktor kyç në cilësinë dhe vlerat ushqyese tek çdo ushqim, amvisat zgjedhin që ndonjëherë mishrat […]

nga AgroWeb më 28 July, 2021

Hap Pas Hapi Si Të Ruani Ushqimet Në Ngrirje

Në këtë artikull të AgroWeb.org do të merrni një udhërrëfyes të thjeshtë dhe praktik për ruajtjen e ushqimeve që mund të mbesin gjatë një vakti në mënyrë që ato të konsumohen sërish në mënyrë të sigurtë. Ushqimet E Përshtatshme Që Ruhen Në Ngrirje Shumica prej ushqimeve të përditshme ruhen mjaft mirë në ngrirje. Këtu mund […]

nga AgroWeb më 16 June, 2021

Si Të Ruani Dhe Ngrini Patëllxhanët Për T’i Shijuar Gjatë Gjithë Vitit

Kur është i freskët, patëllxhani është një perime që s’ka të sharë, si në shije ashtu edhe në vlera ushqimore. Problemi i vetëm me këtë perime është se është i brishtë dhe i duhen pak ditë që të bëhet i athët. Për pasojë, ngrirja duket alternative e vetme për të ruajtur këtë perime në mënyrë […]

nga AgroWeb më 12 May, 2021

Si T’i Ruani Portokallet Në Ngrirje – Të Freskëta me Shije

Agrumet ofrojnë një thesar vitaminash dhe antioksidantësh që mbrojnë qelizat e organizmit tonë nga radikalet e lira, shkaktare të shumë sëmundjeve kronike. Portokallet veçohen si ndër agrumet më të pasura në ushqyes dhe vitamina. Tregjet janë plot e për plot me portokalle por ato të stinës padyshim janë më të shijshmit dhe më të mirët. […]

nga AgroWeb më 20 April, 2021

Para Se Ta Blini – Si Të Dalloni Nëse Mishi i Pulës Është i Freskët

Mishi i pulës është po aq i përdorur në recetat e gatimeve të ndryshme sa dhe mishi i kuq. Por ndryshe nga mishrat e tjerë ai prishet më lehtë. Nëse ju konsumoni mishin e pulës i cili ka filluar të prishet apo është prishur, bakteret e rrezikshme për organizmin tonë, sulmojnë qelizat e trupit dhe […]

nga AgroWeb më 24 March, 2021

Erëza të Ngrira në Vaj Ulliri – Si të Ruani Vlerat dhe Aromën e Mirë

Erëzat jemi mësuar t’i konsumojmë të freskëta, të thara ose të bluara. Secila prej këtyre metodave ka veçantinë dhe shijen e saj, por nuk ju mungojnë as disavantazhet. Erëzat e freskta mund të prishen shpejt e ato të tharat megjithëse ruhen për kohë të gjata, humbasin vetitë e tyre, aromën apo ngjyrën karakteristike. Një tjetër […]

nga AgroWeb më 18 March, 2021

Lakra e Bardhë, Si Ta Ruani Në Ngrirje Për Përdorim Afatgjatë

Lakra e bardhë është një nga perimet heroina për shëndetin tonë. Ajo është e pasur me minerale, vitamina por edhe antioksidantë. Mineralet e rëndësishme që përmban lëngu i lakrës e bëjnë atë të rëndësishëm në mbrojtjen e kokcave por edhe në uljen e tensionit të gjakut. Vitaminat tek lakra dhe lëngu i saj janë të dobishme […]

nga AgroWeb më 29 December, 2020

Sa Kohë Mund Ta Mbani Gjelin e Detit të Pagatuar në Frigorifer

Të gjithë kemi synimin që t’i blejmë sa më shpejt ushqimet që nevojiten për përgatitjen e darkës së fundvitit. Frigoriferi mezi i mban të gjithë produktet që duhet të qëndrojnë të freskëta derisa t’u vijë momenti i gatimit. Por para se të shkoni e të blini gjelin e detit duhet të dini si ta ruani […]