nga tesi.kerenxhi më 15 September, 2022

15 Enët Që Nuk Duhet Të Mungojnë Në Kuzhinën Tuaj

Siç mund ta imagjinoni hapi i parë drejt një vakti të shkëlqyer është të keni në kuzhinë paisjet e duhura. Investimi në këto mjete do ta bëjë gatimin një aktivitet të këndshëm dhe të lehtë, të cilin e prisni me padurim. Për kërë arsye, sot AgroWeb.org ju njeh me mjetet më të nevojshme të kuzhinës. […]

nga AgroWeb më 28 July, 2022

Pse Tava E Pjekjes Deformohet Gjatë Gatimit – Si Ta Shmangni Këtë

Zhurmat e çuditshme që dëgjoni kur vendosni një tavë në furrë, janë për shkak të metalit që deformohet ndërsa zgjerohet dhe tkurret. Në fakt, kjo ndodh shpesh, veçanërisht nëse kanë disa vite përdorim ose janë shumë ta holla. Por çfarë efekti ka në gatim? A është e shëndetshme të gatuash ushqim në to? AgroWeb.org më […]