nga AgroWeb më 23 June, 2022

Lëngjet me Avokado për Organizëm të Shkëlqyer

Avokado përmban 18 nga 22 aminoacidet e nevojshme për trupin e njeriut, por edhe shumë fibër. Rrjedhimisht ky frut është një mënyrë e mirë për të fuqizuar sistemin imunitar. Avokado bëhet më i fuqishëm nëse kombinohet me fruta të pasura me vitaminë C, siç janë limoni dhe ananasi. AgroWeb.org do t’ju sjellë tre receta të tjera […]

nga AgroWeb më 2 November, 2017

Salcë me Avokado, Kremoze Plot Vlera

Salca kremoze e avokados është magjike në shije dhe vlera. Ajo është perfekte për t’u shoqëruar me pite të ndryshme, sallata, patate, apo receta të tjera. Përdorimet e salcës së avokados janë të panumërta, pikërisht falë shijes së mrekullueshme dhe paraqitjes së gjelbër të saj. Pjesa më e mirë e kësaj salce është se mund […]