nga AgroWeb më 31 March, 2022

Petulla Me Mollë Të Pjekura Në Furrë

Petullat me mollë të pjekura janë një ëmbëlsirë e shijshme dhe e lehtë. Ato mund të përgatiten në shumë mënyra, por në këtë recetë që AgroWeb.org sjell për ju, gatimi i tyre përfshin pjekjen dhe jo skuqjen. Kështu në më pak se një orë, ju do të mund të sillni në tryezë një ëmbëlsirë vërtet […]

nga AgroWeb më 11 March, 2022

Petulla Me Mollë – Të Lehta, Të Shpejta Plot Shije

Është një recetë fantastike, me një shije të lehtë, të ëmbël e që përgatitet në shumë pak kohë. Kombinimi i petullave me mollë është ndër recetat më të shijshme e cila pa dyshim tërheq nepsin e oreksin e të vegjëlve dhe më të rriturve në familje. Përgatitja e tyre kërkon përbërës të thjeshtë por shija […]