nga AgroWeb më 25 July, 2022

Receta E Veçantë E Picës Me Lulet E Kungulleshkave

Pica e shtëpisë është një vak i shpejtë, i shijshëm dhe mënyra më e mirë për të mbledhur familjen rreth tryezës. Nëse po kërkoni një picë të shpejtë, vegjetariane, të shëndetshme por mbi të gjitha një që ka përbërës krejtësisht të veçantë, AgroWeb.org ju tregon sot një recetë speciale. Pica e sotme me kungulleshka dhe […]

nga AgroWeb më 21 April, 2022

Petulla të Buta me Brumë Pice – Si t’i Përgatisni në Shtëpi

Petullat janë perfekte për të kaluar ditët kur keni dëshirë për diçka të shijshme, por jo dhe aq për të gatuar. Ato përgatiten lehtë e thuajse nga të gjithë, e shijen e kanë gjithnjë të jashtzakonshëme. Pëtullat që do t’ju sugjerojmë në recetën e sotëme janë të ngjashme me picën, por me një mënyrë interesante […]

nga AgroWeb më 16 March, 2022

Si të Përgatisni Brumë Pice të Shëndetshëm – Zbulojeni Këtu

Kur përmendim gatime brumi me siguri përtej shijesh gjithçka që mund të mendoni janë kilogramët e tepërt. Pica hyn tek ato gatime të shijshme me bazë brumi dhe përgjithësisht shumë kalorike të cilës shumë njerëz nuk i thonë dot jo. Megjithatë sekreti për ta bërë atë me pak të dëmshme për organizmin dhe t’ju frenojë […]

nga AgroWeb më 16 March, 2022

Fokaçe me Patëllxhanë – Shija e Veçantë e Kulaçit Italian

Fokaçja është një lloj kulaçi receta origjinale  e të cilit vjen nga italia. Megjithatë shija e saj nuk është fare e panjohur ndaj preferohet shumë edhe në vendin tonë. Në recetën e sotëme AgroWeb.org do ju tregojë një lloj të ri përgatitje mes asaj që mund të cilësojmë kulaç apo picë. Ndiqni mëposhtë të gjithë […]

nga AgroWeb më 11 February, 2022

Pica Pa Brumë – Receta Me Shije Fantastike

Shumë prej jush kanë kërkuar një mënyrë të thjeshtë për të përgatitur brumin e picës dhe më në fund AgroWeb.org ka mundur ta plotësojë këtë kërkesë. Me këtë recetë edhe ata që janë fillestarë në kuzhinë do të mund të marrin një rezultat fantastik! Duke ndjekur recetën e AgroWeb.org ju do të përftoni një picë […]

nga AgroWeb më 27 August, 2021

Picë e Bardhë – Si ta Përgatisni Plot Shije në Shtëpi

Pica është një nga gatimet më të njohur anë botë për shkak të recetës së saj bazike e të thjeshtë. Bumë, salcë domatesh, djathë dhe shije të tjera sipas dëshirës. Por në recetën e sotëme do ju tregojmë një recetë të veçantë e mjaft të shijshme të picës. Mund ta njihni si pica e bardhë […]

nga AgroWeb më 7 June, 2021

5 Këshilla për Një Picë Perfekte në Shtëpi – Zbulojini Këtu

Përgatitja e picës në shtëpi nuk është thjesht një proces gatimi, por edhe një eksperiencë e kënaqshme në të cilën mund të përfshihet e gjithë familja. Megjithatë picat në shtëpi, a janë vërtetë aq të shijshme sa ato të restorantit? Përgjigja për këtë pyetje mund të variojë nga hera në herë di pasojë e disa […]

nga AgroWeb më 13 March, 2021

Picë me Miell të Ashpër – Shije e Pakrahasueshme

Pica është gatimi i brumit më i dashur që mund të përgatisni. E vjetër në shije, por me një sërë përgatitjesh të reja të cilat çdo herë ju joshin çdo herë. E tillë është edhe receta e sotëme që ju sugjeron AgroWeb.org. Picë me miell të ashpër dhe një sërë përbërësish të tjerë shumë interesantë. […]