nga AgroWeb më 13 July, 2021

Shijoni dhe Përgatisni Vetë në Shtëpi Pjatën e Preferuar të Sulltanit

Një recetë e vjetër qindra vjeçare, me shije të plotë dhe fantastike e cila përgatitet lehtë dhe thjeshtë. Në vendet e Lindjes, andej nga ka edhe origjinën njihet si pjata e preferuar e Sulltanit, madje në shumë restorante me këtë emër gjendet edhe në shumë menu të ndryshme. AgroWeb.org sjell më poshtë recetën e këtij […]

nga AgroWeb më 2 August, 2019

Kujdesi i Agron Llakaj për Ushqimin dhe Gatimi i Preferuar

Agron Llakaj është padyshim ndër emrat më të dashur për shqiptarët. Humori i tij, batutat e historitë e shumta kanë sjellë të qeshur pafund në familjet shqiptare. Jo vetëm nga ekrani, por edhe nëse bisedon nga afër me zotin Llakaj është e pamundur që t’i shpëtosh pa qeshur dozave të vogla të humorit të tij. […]