nga AgroWeb më 30 November, 2022

Shija e Vërtetë e Mesnikut të Traditës – Receta e Saktë

Mesniku është një traditë e vjetër e shumë zonave të Shqipërisë. Ky byrek përgatitet duke kombinuar petët e pjekura me lëngun dhe mishin e pulës së detit. Emri i këtij byreku vjen pikërisht nga emërtimi i pulës së detit. Në zonën e Kolonjës ato quhen ndryshe Miska, dhe duke qenë se janë përbërësi thelbësor i […]

nga AgroWeb më 31 December, 2021

Roshnica Me Pulë Deti – Receta e Ngrohtë E Festave

Kuzhina shqiptare është fantastike në listën e recetave të panumërta tradicionale duke na ofruar shije fantastike për çdo stinë. Në një ndër gatimet më autentike nga duart e amvisave shqiptare janë padyshim edhe roshnicat. Roshnicat janë ideale për një vakt dreke apo darke dhe shoqërohen në mënyrë të shkëlqyer me sallata të freskëta të stinës, […]

nga AgroWeb më 21 December, 2021

Pulë apo Gjel? – Cilin Duhet Të Zgjidhni Për Recetat Tuaja

Këto javë të gjithë kanë një synim të vetëm; blerjen e produkteve të nevojshëm për të përgatitur darkën e ndërrimit të viteve. Turshitë, ullinjtë, perimet e freskëta, mishi, petat e bakllavasë e arrat, të gjitha janë pjesë e listët së blerjeve. Por mbase më i rëndësishmi është gjeli apo pula e detit. Sipas të dhënave […]