nga AgroWeb më 19 April, 2022

3 Receta Të Thjeshta Dhe Plot Me Omega-3 Që Nuk Përmbajnë Peshk

Nuk është sekret se acidet yndyrore omega-3 janë të mira për zemrën, imunitetin dhe trurin tuaj. Ato mbajnë trurin të mprehtë e madje mund të përmirësojnë gjendjen tuaj të humorit. Lajm i mirë është se peshku nuk është burimi i vetëm i omega-3, por yndyrnat e shëndetshme gjenden edhe tek disa bimë. Pra, cilat janë […]

nga AgroWeb më 22 November, 2021

Tavë me Kungull dhe Djathë – E Ngrohtë Plot Shije

Një recetë mjaft dimërore që dhuron shumë ngrohtësi dhe shije që në kafshtat e para. Tava me kungull vjeshte është e ngjashme me atë të patateve të shtruara në furrë apo patëllxhanëve. Shija kremoze e djathit dhe shkfirtësia e kungullit do ta bëjnë këtë recetë ndër më të preferuarat tuaja. Ndaj mos hezitoni ta provoni […]