nga AgroWeb më 26 May, 2022

Sekretet e Salcës Me Avokado Dhe Arra

Kjo salcë ​​me avokado dhe arra shqeme është shumë e shijshme dhe e gjithanshme në kuzhinë! E freskët, kremoze, e pasur me lëndë ushqyese dhe mbi të gjitha me bazë bimore, salca është perfekte për çdo vakt. Përgatitja e saj kërkon vetëm 25 minuta, 6 përbërës dhe një mikser. Nëse jeni gati ta provoni, ndiqni […]

nga AgroWeb më 24 May, 2022

10 Këshillat Më Të Mira Që Do T’ju Lehtësojnë Punën Në Gatim

AgroWeb.org ju njeh me 10 këshillat më të mira të gatimit, pavarësisht faktit nëse jeni një kuzhinier ekspert apo fillestar, të cilat do t’ju vijnë në ndihmë duke iu lehtësuar edhe më tej punën. Si të qëroni një vezë të zier Pasi veza të jetë ftohur mjaftueshëm, vendoseni atë në një sipërfaqe të fortë dhe […]

nga AgroWeb më 19 May, 2022

Petulla Të Shijshme Me Banane – Receta e Plotë

Kjo recetë është një mënyrë e mirë për të sjellë në tryezën tuaj një vakt të ri dhe shumë të shijshëm, siç janë petullat me banane. Të buta, të ëmbla dhe me aromë bananesh, këto petulla shpejt do të jenë të preferuarat tuaja. Ndiqni më poshtë hapat e thjeshta të përgatitjes së kësaj recete fantastike, […]

nga AgroWeb më 18 May, 2022

Receta E Qepujkave Të Ëmbëla në Tigan

Një pjatë dytësore, e thjeshtë në përgatitje dhe plot shije e ëmbëlsi të veçantë. Aroma e tyre fantastike, do ta mbushë shtëpinë duke iu ftuar të vraponi drejt tryezës për ta shijuar me një frymë. Po ashtu, këto qepë të vogla falë vetive ushqyese, do të jenë një tjetër burim i ushqimeve me vlera kurative […]

nga AgroWeb më 6 May, 2022

5 Ide Për Një Darkë Të Shpejtë Dhe Të Shëndetshme

Ju mund të mendoni se përgatitja e një darke të shëndetshme dhe të shijshme është një proces i ndërlikuar, por nuk ka pse të jetë i tillë! Ju mund të zgjidhni receta të lehta, që nuk përfshijnë teknika të komplikuara ose hapa të pafundme. Në këtë artikull AgroWeb.org ju vjen në ndihmë me disa ide […]

nga AgroWeb më 28 April, 2022

Mish Qengji i Furrës me Hudhër dhe Rozmarinë

Mishi i qengjit është padyshim ndër mishrat më të preferuar të konsumatorëve shqiptarë. Ai gatuhet në mënyra të ndryshme por serviret edhe thjesht i pjekur në furrë. Disa prej recetave më të mira të mishit të qengjit janë ato me domate por edhe me hudhër dhe kos. Gatimet karakteristike tradicionale të mishit të qengjit janë […]

nga AgroWeb më 26 April, 2022

Receta Veçantë Dhe Plot Shije E Lakrës Me Patate

Për adhuruesit e pjatave të shijshme dhe unike, AgroWeb.org sjell sot një recetë të veçantë. Receta përmban pak përbërës, ato janë ndër më të preferuarit dhe janë kombinuar në mënyrën më së miri për një vakt plot vlera dhe shije. Ndiqni më poshtë hapat e duhur për përgatitjen e saj. Përbërësit 900 gr lakra 800 […]

nga AgroWeb më 21 April, 2022

Si Të Përgatisni Sallam Cokollate Pa Sheqer

Ndër ëmbëlsirat që nuk ka nevojë të piqet dhe që është sigurisht më e pëlqyera për thjeshtësinë e saj! Mjaftojnë vetëm disa përbërës të thjeshtë dhe rezultati do të jetë një ëmbëlsirë që do të kënaqë nepsin tuaj. E lehtë në përgatitje, kjo është një recetë perfekte edhe për ata persona që sapo kanë filluar të […]

nga AgroWeb më 20 April, 2022

Sallatë Me Brokoli, Lakra Brukseli Dhe Karrota

Çdo tryezë ka nevojë për një mori shijesh të cilat kombinohen më së miri me njëra tjetrën. Kështu jo vetëm do të kombinoni në mënyrën e duhur përbërësit për një shije fantastike, por gjithashtu do të mund të përfitoni të gjtha vlerat ushqyese për të cilat trupi juaj ka nevojë. Edhe pse kjo mund të […]

nga AgroWeb më 19 April, 2022

3 Receta Të Thjeshta Dhe Plot Me Omega-3 Që Nuk Përmbajnë Peshk

Nuk është sekret se acidet yndyrore omega-3 janë të mira për zemrën, imunitetin dhe trurin tuaj. Ato mbajnë trurin të mprehtë e madje mund të përmirësojnë gjendjen tuaj të humorit. Lajm i mirë është se peshku nuk është burimi i vetëm i omega-3, por yndyrnat e shëndetshme gjenden edhe tek disa bimë. Pra, cilat janë […]

nga AgroWeb më 14 April, 2022

Lazanjë Me Lakër Të Bardhë – Një Recetë e Lehtë

Lakra është një nga ato zarzavate që mund të përdoret në kuzhinë në shumë mënyra. Ndaj edhe AgroWeb.org sjell sot për ju një recetë fantastike në shije, e mbi të gjitha krejt të shëndetshme dhe të pasur me vlera ushqyese. Këtë herë fletët e lakrës, mbushja me proshutë dhe përbërësit e tjerë, i ngjasojnë përgatitjes […]

nga AgroWeb më 7 April, 2022

Kotoleta me Brinjë Qengji – Si t’i Përgatisni

Qengji në tryezat e ditës së Pashkëve është një nga ato tradita që vazhdojnë ende dhe e gjejmë në shumë vende të botës. I pjekur me patate apo i zier me bizele, recetat me të janë të shumta dhe të gjitha shumë të shijshme. Por një recetë që përgatitet më shpejt dhe më lehtë se […]

nga AgroWeb më 6 April, 2022

Thjerrëza me Patate dhe Djathë – Receta e Duhur e Drekës

Kur bëhet fjalë për sallatë, recetat janë nga më të larmishmet dhe pothuajse kombinimet nuk duket se kanë fund. Mjafton të provokoni imagjinatën dhe të përzieni përbërësit e duhur në një pjatë, për të përftuar një shije speciale. Por krahas shijes, rëndësi për çdo gatim kanë edhe vlerat ushqyese. Në këtë recetë të përzgjedhur nga […]

nga AgroWeb më 4 April, 2022

Fërgesë Me Speca Dhe Qepë

Padyshim që fërgesa është një pjatë e shijshme dhe perfekte për vaktet gjatë kësaj periudhe. Një gatim ideal për t’u shoqëruar me mish, por që mund të shërbehet edhe si salcë për makaronat apo edhe duke e shoqëruar me pak bukë të thekur. Mënyrat e përgatitjes së fërgesës ndryshojnë nga njëri vend në tjetrin, por […]

nga AgroWeb më 1 April, 2022

Byrek I Hapur Me Spinaq Dhe Qepë Të Njoma

Byreku është një gatim i perferuar pothuajse për të gjithë ne. Ai mund të përgatitet me një larmi produktesh duke filluar nga qumështi, djathi, gjiza, qepët e domatet, preshi e deri tek mishi. Një ndër më të shëndetshmit edhe me plot shije është byreku me spinaq, i cili ka jo vetëm një shije unike, por […]

nga AgroWeb më 30 March, 2022

Koteleta Me Lulelakër Dhe Djathë Kaçkavall

Lulelakra është një nga ato përbërës që nuk duhet të mungojë asnjëherë në kuzhinën tuaj. Kjo sepse lulelakra është një perime shumë e shëndetshme, me pak kalori, e pasur në vlera dhe gjithashtu e gjithanshme në receta. Ka shumë mënyra për ta shijuar atë, që nga lëngjet e deri tek petullat e shijshme, por sot […]

nga AgroWeb më 23 March, 2022

Petulla të Kripura me Fare pak Përbërës – Provojini që Tani

Petullat janë fillimi i mirë i çdo mëngjesi apo përfundimi plot shije i çdo dite. Pra mund t’i përgatisni e t’i shijoni në çdo kohë, sidomos kur ato mund t’i gatuani shpejt e me shumë pak përbërës. Në këtë recetë AgroWeb.org ju tregon recetën e petullave të kripura e të buta. Ndiqni mëposhtë mënyrën e […]

nga AgroWeb më 18 March, 2022

Sallatë Me Vezë Të Ziera

Nëse po kërkoni të mësoni një nga ato sallata të cilat mund t’i konsumoni në një vakt kur nuk keni menduar një pjatë të dytë, keni gjetur recetën e duhur. Kjo sallatë është perfekte kur vezët janë të freskëta fshati dhe kur qepa del në treg gjatë pranverës. Shija dhe cilësia e saj është e […]

nga AgroWeb më 3 March, 2022

Krem Gjalpi Për Ëmbëlsira – Receta Tradicionale nga Pastiçeria në Shtëpinë Tuaj

Kremi i gjalpit është një ndër kremrat bazë të pastiçerisë. Klasik, i ngjyrosur apo me çokollatë kjo masë kremoze do të bëjë diferencën në recetat tuaja. Nuk është kremi klasik që mund të konsumohet veçmas, por një mbushje e shkelqyer për ëmbëlsirat. Ekzistojnë mënyra të ndryshme për ta përgatitur në varësi të përbërësve që dëshironi të […]

nga AgroWeb më 18 February, 2022

Thjerrëza Të Ziera Porsi Në Avull – Të Lehta e Plot Vlera

Sot AgroWeb.org ju njeh me një recetë vërtet të thjeshtë, që përgatitet në mënyrë klasike, me perime të grira dhe salcë domatesh. Ju mund t’i shërbeni thjerrëzat e ziera si pjatë kryesore, ose t’i përdorni për të shoqëruar makaronat. Kjo është një pjatë që nuk duhet humbur dhe mund të përgatitet për çdo rast. Ndiqni […]