nga deni.comora më 27 October, 2022

Petulla me Kunguj Dimri – Receta Ideale për Ditët e Ftohta

Kur gjethet e para fillojnë të bien bashkë me temperaturat, do të thotë se ka ardhur momenti për një mëngjes të ngrohtë plot shije! Kombinimi i puresë së kungullit me erëzat aromatike është pikërisht ajo recetë speciale të cilën duhet të provoni. AgroWeb ju sjell sot recetën fantastike të cilën duhet ta përgatisni menjëherë. Përbërësit: […]

nga AgroWeb më 26 October, 2020

Receta e Vjeshtës – Pudingu me Kungull të Verdhë dhe Arra

Kungulli i dimrit është jo vetëm i bukur në ngjyrën e tij portokalli të ndezur por edhe i pasur në vlera. Kungulli është një nga burimet më të mira dhe më të njohura me beta-karoten, një super antioksidant, që njihet si kontribuesi kryesor i ngjyrës portokalli dhe që konvertohet në vitaminë A në trup. Ai […]