nga AgroWeb më 27 July, 2022

Receta E Thjeshtë E Akullores Së Shtëpisë Me Tre Shije Të Ndryshme

Akullorja e shtëpisë është padyshin një ëmbëlsirë fantastike, veçanërisht në këto ditë përvëluese vere. Aspak e mundimshme, kërkon pak përbërës dhe të mrekullon me shijen e saj fantastike. Ju mund ta konsumoni në çdo kohë të ditës, ajo do t’ju freskojë dhe ëmbëlsojë menjëherë mendjen edhe shpirtin. AgroWeb.org ju njeh më poshtë me mënyrë e […]

nga AgroWeb më 22 July, 2022

Ëmbëlsira e Verës me Kos dhe Shalqi

Kjo ëmbëlsirë me kos dhe shalqi është ideale për të përfunduar një drekë apo darkë verore me shumë freski. Vetëm me disa përbërës të thjeshtë, do të keni mundësi të përgatisni një ëmbëlsirë shumë të shijshme. Sekreti është të prisni që çdo shtresë të ngurtësohet në frigorifer, për të paktën 30 min. Rezultati do të […]

nga AgroWeb më 21 July, 2022

Kasatë Me Kos Dhe Fruta – Receta E Freskët Verore Që Duhet Të Provoni

Recetat e ftohta janë ideale në këto ditë të nxehta, ato mbeten të preferuarat për çdo fëmijë e të rritur. Kjo recetë ëmbëlsire gjysmë e ftohtë që AgroWeb.org sugjeron sot për ju, kombinon në mënyrë perfekte kosin, frutat e pyllit, arrorët dhe mbulohet nga ëmbëlsia dhe vlerat e pazëvendësueshme të mjaltit. Por mbi të gjitha […]

nga AgroWeb më 6 June, 2022

Kasatë e Freskët me Frutat e Stinës – Shije Fantastike

Luleshtrydhet e fushës në këto muaj janë të freskëta dhe plot shije, ndaj dhe janë përbërësi fantastik për ëmbëlsira perfekte. AgroWeb.org sot ju sugjeron që të provoni kasatën fare të thjeshtë me luleshtrydhe. Me shumë pak përbërës dhe në shumë pak kohë ju do të keni përgatitur në shtëpi këtë ëmbëlsirë freskuese. Ndiqni me kujdes […]

nga AgroWeb më 8 March, 2022

Krem i Ngrohtë me Çokollatë dhe Vanilje – Ëmbëlsi e Parezistueshme

Pudingu është një ëmbëlsirë të cilës nuk mund t’i rezistosh dot. Ai është një mënyrë shumë e mirë për të përmbyllur një vakt dhe shija e tij gjithmonë kënaq fëmijë e të rritur. Studimet kanë treguar se ëmbëlsirat e bëjnë njeriun të lumtur. Kjo vjen falë karbohidrateve që nxisin trurin të prodhojë substanca si serotonina […]

nga AgroWeb më 25 February, 2022

Kek I Butë Me Të Bardha Vezësh – Ëmbëlsira E Veçantë

Kekut të butë e të ngrohtë plot aromë nuk mund t’i thotë askush jo. Recetat e tij janë nga më të pafundmet, pasi është një nga ëmbëlsirat më të lehta për t’u përgatitur. AgroWeb.org ju tregon një mënyrë të re të përgatitjes së tij, që të jetë sa më i lehtë. Sekreti qëndron tek mos […]

nga AgroWeb më 28 January, 2022

Kek i Butë me Mandarina – Shija e Duhur e Dimrit

Jemi në stinën e mandarinave të mira e të shëndetshme ndaj përfitoni të përgatisni receta të mrekullueshme me to.  E tillë është receta e kekut të butë të mbushur me mandarina dhe lëkura mandarinash.  Një përgatitje e shpejtë që do t’ju ëmbëlsojë ditët tuaja të dimrit. Përbërësit 450 gr mandarina  100 ml vaj ulliri 300 […]