nga AgroWeb më 17 November, 2022

Petulla të Shijshme me Banane – Receta e Plotë

Kjo recetë është një mënyrë e mirë për të sjellë në tryezën tuaj një vakt të ri dhe shumë të shijshëm, siç janë petullat me banane. Të buta, të ëmbla dhe me aromë bananesh, këto petulla shpejt do të jenë të preferuarat tuaja. Ndiqni më poshtë hapat e thjeshta të përgatitjes së kësaj recete fantastike, […]

nga AgroWeb më 11 November, 2022

Petulla të Fryra me Brumë të Ardhur – Metoda e Skuqjes pa Thithur Vaj

Ushqimi që kemi shijuar nga fëmijëria e deri tani, janë padyshim petullat e ngrohta. Topthat e vegjël që i tërhiqnin që të gjithë pranë tryezës për të kënaqur nepsin me diçka tradite. Të shoqëruara me mjaltë, reçel, sheqer apo me djathë për personat që duan diçka të kripuar në mëngjes. Janë vërtetë unike, por kur […]