nga AgroWeb më 2 December, 2022

Sekretet e Sallatës Perfekte të Dimrit – Të Gjithë Përbërësit qe Ju Duhen

Sallata është ndër pjatat me shumë vlera ushqyese, ndaj mos e mendoni vetëm si një grumbull marulesh dhe disa domate, por bëjeni atë sa më të plotë si në vlera ashtu edhe në shije. Një sallatë e mbushur me vlera ushqyese, është një mënyrë e mirë drejtë një shëndeti më të mirë AgroWeb.org ju njeh […]

nga AgroWeb më 12 August, 2022

Receta Me E Re E Sallatës Me Patate Dhe Erëza

Kjo recetë e përzgjedhur sot nga AgroWeb.org lejon që të zgjidhni barishtet tuaja të preferuara, duke e bërë këtë pjatë plotësisht të personalizuar. Limoni, piperi  i zi dhe majoneza, i japin kësaj recete një shije të përsorur dhe lidhin më së miri përbërësit e saj. Ndiqni më poshtë mënyrën e përgatitjes së saj. Përbërësit 2 […]

nga AgroWeb më 15 July, 2022

Sallatë Me Rukola Dhe Shalqi – Shije dhe Freski

Sallata me rukola dhe shalqi është sallata më e mirë që mund të konsumoni gjatë verës! Një pjatë e pasur në vitaminë A dhe C, por gjithashtu edhe në minerale si kaliumi, kalciumi dhe hekuri. Tashmë dihet se përfshirja e frutave në sallatë si boronicat, mollët, rrushi e shumë të tjera, krahas shijes i shtojnë […]

nga AgroWeb më 13 July, 2022

Receta e Sallatës me Domate dhe Shalqi

I pasur në fibra, vitamina dhe minerale, shalqiu i shtohet listës së superfrutave të verës. Me siguri gjatë kësaj periudhe sa herë ju zë vapa dhe doni t’i mbyllni vaktet ëmbël zgjidhni një fetë shalqi nga frigoriferi. Me shijen dhe freskinë që dhuron, ky frut i veçantë i verës ngjan si nje ëmbëlsirë e shëndetshme […]

nga AgroWeb më 6 July, 2022

Sallatë e Freskët Me Avokado Dhe Kinoa

Kinoa dhe po ashtu avokado konsiderohen prej ushqimeve më të shëndetshme për njeriun. Avokado përmban 18 nga 22 aminoacidet e nevojshme për trupin e njeriut, por edhe shumë fibra. Kjo do të thotë se ofron të nëntë amino acidet thelbësore të cilat trupi nuk i prodhon dot. Ndërsa kinoa është ndër të paktat ushqime me […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Receta E Sallatës Kapriçoze me Karota dhe Selino

E pasur në vlera, e shijshme, plot ngjyra dhe kremoze, kjo recetë është e përkryer për të shoqëruar një vakt me mish ose për një rast të veçantë. E veçanta e saj është majoneza e bollshme, e cila e bën të duket si sallatë ruse. Ju gjithashtu mund të eksperimentoni dhe të krijoni shumë variacione […]

nga AgroWeb më 6 May, 2022

Sallatë Pranverore Me Bizele Dhe Limon

Bizelet janë një nga legumet më të kultivuara në të gjithë botën. E mira e tyre është se mund t’i ruani e t’i konsumoni përgjatë gjithë vitit dhe të merrni prej tyre plot vlera ushqyese për organizmin. Tashmë jemi pikërisht në stinën kur ato janë të freskëta e të shijshme, ndaj përfitoni nga rasti për […]

nga AgroWeb më 28 March, 2022

Sallatë Me Panxhar Dhe Kopër

Panxhari është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Ngjyra e kuqe e tij pasuron gatimet ndërkohë që vlerat shëndetësore e bëjnë panxharin një aleat të vërtetë të njeriut. Kjo perime fantastike falë pasurisë së vitaminave, mineraleve dhe antioksidantëve, ka efekte të mëdha në trajtimin e problemeve të shëndetit. Ndaj edhe AgroWeb.org ju sugjeron […]

nga AgroWeb më 16 December, 2021

Sallata E Fshatit Me Kinoa – Receta Që Nuk Duhet T’i Mungojë Tryezës

Kjo sallatë me kinoa është një recetë e mbushur plot proteina, pa gluten dhe me perime. Një recetë e përsosur e cila është gjithashtu mjaft e mirë për t’u ngrënë edhe si pjatë kryesore! Por çfarë është kinoa? Kinoa teknikisht është një farë edhe pse gatuhet si një kokërr. Ajo nuk përmban gluten dhe është […]