nga AgroWeb më 8 November, 2022

Pse Se Tërshëra Është Më e Shëndetshme Nga Sa Mendoni

Me shumë mundësi keni dëgjuar se tërshëra është një burim i fuqishëm vlerash dhe vakti perfekt për të filluar ditën. Konsumi i saj mund të ndihmojë me inflamacionin në trup, të frenojë oreksin dhe të zvogëlojë kolesterolin. Por mbi të gjitha është një ushqim i shijshëm dhe i mjaft i pështatshëm për t’u konsumuar gjatë […]

nga AgroWeb më 14 April, 2022

9 Përfitimet E Jashtëzakonshme Shëndetësore Të Jogës

Joga përmirëson: fleksibilitetin, forcën, tretjen, shëndetin mendor dhe lista vazhdon… Për të filluar me ushtrimet e jogës nuk ka rëndësi nëse jeni fleksibël apo jo, ajo çka ju duhet është praktika dhe përqëndrimi. Nëse jeni kurioz të mësoni se cilat janë disa nga përfitimet shëndetësore të jogës, AgroWeb.org ju fton të lexoni më poshtë. Ju […]

nga AgroWeb më 6 December, 2021

Sa Lloje Patatesh Të Ëmbla Njihni? – Veçoritë dhe Recetat Ku Mund T’i Përdorni

Patatet e ëmbla janë plot me lëndë ushqyese si fibra dhe vitaminë A. Ato variojnë në formë, ngjyrë, strukturë dhe secila ka shijen e saj unike. Edhe pse shumica e varieteteve janë të gjithanshme në kuzhinë, njohja e llojit me të cilin keni të bëni mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një metodë gatimi që mund […]

nga AgroWeb më 24 November, 2021

Salmon Me Perime Në Furrë – Tava Perfekte Për Fundjavën

Kjo është një pjatë për të cilën mund të thuhet me plot gojën që është një pjatë për merak. E shijshme dhe e shëndetshme, një recetë që kënaq shijen dhe nespsin tuaj më së miri. Por përpara se të filloni me përgatitjen e recetës, duhet të keni parasysh se salmoni është një peshk i thatë […]

nga AgroWeb më 20 August, 2021

Ujë me Sodë – Kura e Përkryer që Mbron Organizmin

Sa herë kemi ndjerë dhimbje stomaku dhe nëna ka ardhur pranë me një gotë ujë me sodë, duke na e ofruar si mënyrën e sigurtë që do na shërojë. Soda është një nga produktet më të zakonshme që ndodhet në kuzhinën e çdo familjeje shqiptare. Një produkt që nuk përdoret vetëm për gatim por lehtëson […]