nga AgroWeb më 5 July, 2022

Supë E Ftohtë Me Bukë Dhe Bajame

Elegante dhe e ftohtë, kjo supë njihet edhe me emrin “gaspaço e bardhë”. Në këtë recetë buka sjell një aromë delikate, por më shumë se çdo gjë tjetër, siguron niseshtenë që mundëson trashjen e supës. Megjithatë përbërësi kryesor i vërtetë janë bajamet, të cilat i japin supës ngjyrën e bardhë dhe hudhrat nga ana tjetër […]

nga AgroWeb më 10 February, 2022

Domate Dhe Borzilok – Shije Dhe Shëndet Në Një Pjatë Supe

Ngrohtësia që të ofron një pjatë supë në një ditë të ftohtë dimri nuk ka të paguar. Ajo me domate është e ngrohtë dhe plot shije, madje vështirë t’i thuash jo. Supa është një ushqim ideal për stinën e vjeshtës dhe dimrit. Në AgroWeb.org keni gjetur receta të ndryshme për supa të shijshme që mund […]